تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 94428 تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

 پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: ئیس پلیس پایتخت با توجه به افزایش قیمت ارز و دلار از روند صعودی سرقت ارز‌های خارجی از منازل شهروندان خبر داد و گفت: به شهروندان توصیه می‌کنم برای حفظ اموال باارزش حتما از صندوق امانات بانک‌ها استفاده کنند .

پول نقد و ارز و طلا را در خانه نگهداری نکنید / کاهش ۴درصدی سرقت در پایتخت /استفاده از اسامی خارجی برای اصناف ممنوع استبه گزارش بانک مردم به نقل از میزان،سردار حسین رحیمی  با اشاره به افزایش قیمت ارز و نگهداری آن از سوی شهروندان در منازل گفت: در سرقت‌هایی که طی هفته‌های اخیر اتفاق افتاده متوجه شدیم که حجم ارز و دلار‌های کشف شده از سارقان بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه از متهمان مشخص شد که متهمان این مقدار ارز و دلار را از خانه‌های شهروندان به سرقت برده اند؛ و باز هم برای سرقت به همان آدرس مراجعه کرده اند. این بدان معناست که میزان ارز در منازل زیاد شده و شهروندان باید برای این موضوع فکری بکنند.

رییس پلیس پایتخت  با اشاره به اینکه پیش‌تر نیز به شهروندان در خصوص نگهداری از زیور آلات و طلا و جواهر و سکه در خانه هشدار داده شده بود، افزود: در حال حاضر شهروندان در خانه‌های خود به اندازه یک صرافی و طلا فروشی، طلا، جواهر و ارز نگهداری می‌کنند و همین  مساله باعث می‌شود سارقان در یک دستبرد مقدار زیادی پول به جیب بزنند.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: مردم با توجه به شرایطی که وجود دارد باید کمک کنند که کمتر شاهد این گونه اتفاقات باشیم؛ لذا به شهروندان توصیه می‌شود اولا از نگهداری طلا و جواهر و سکه و ارز در خانه‌های خود خودداری کنند و در مرحله بعد برای نگهداری از اشیای قیمتی و با ارزش از صندوق‌های امانت بانک‌ها استفاده کنند.

رحیمی با اشارزه به کاهش ۴ درصدی میزان سرقت در تهرن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته گفت: اجرای طرح رعد که با محوریت کلانتری‌ها در هر محله انجام می‌شود، نقش بسزایی در کاهش میزان جرایم خورد و به ویژه سرقت در سطح محله‌ها دارد.

وی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر ارشاد مبنی‌بر ممنوعیت استفاده از اسامی خارجی بر سر در اصناف، گفت: بر اساس قانون اماکن ایشان به درستی به این مساله اشاره کرده است. استفاده از عناوین خارجی بر سر در اصناف مغایر قانون است، مگر اینکه مجوز‌های لازم را اخذ کنند در غیر این صورت پلیس اماکن برخورد لازم را انجام خواهد داد البته تعدادی از اصناف بدون پروانه مشغول به کار هستند که این وظیفه اتحادیه‌ها است که این موضوع را دنبال کنند.

رحیمی افزود: تعداد زیادی از واحد‌های صنفی البته مجوز مربوطه و پروانه کسب را نیز ندارند که در این زمینه اتحادیه‌ها باید ورود کنند.

Twitter Google+ Facebook
542 views
نظرات
 1. روشهای واقعی پیشگیری از سرقت منزل و محل کار دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

  با توجه باینکه باب شده هر دربی که روکش فلزی و قفل چند زبانه داشته باشه، بدون هیچ ضمانتی به عنوان ضد سرقت معرفی میکنند.

  با توجه باینکه باب شده هر قفلی که چند زبانه داشته باشه و کلید کامپیوتری، چهار پر یا الکترونیکی داشته باشه، بدون هیچ ضمانتی به عنوان ضد سرقت معرفی میکنند.

  با توجه باینکه کمدهای آهنی را که با یک دیلم به سادگی باز میشوند و یا حداکثر سارقین به راحتی آن کمدهای آهنی را از منزل یا محل کار خارج میکنند را بدون هیچ ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت، تحت عنوان گاوصندوق معرفی میکنند.

  با توجه باینکه تصوری اشتباه باب شده که دوربین و دزدگیر میتوانند از سرقت پیشگیری کنند در حالیکه فقط سیستمهایی نظارتی هستند و به هیچ وجه مانع ورود سارقانی که قصد ورود دارند نمیشوند.

  کافیه در هر منزل یا محل کار، این سه توصیه زیر انجام بشه تا دیگه دزدان به هیچ وجه نتوانند وارد منزل و محل کار شوند.

  اول اینکه باید روی درب ورودی منزل یا محل کار حتما قفل ضد دیلم نصب باشه چون با توجه به اینکه ورود از دربی که به قفل ضد دیلم مجهزه از طریق هیچ یک از روشهای سارقین، از جمله، باز کردن قفل با شاه کلید، هک، توپی زنی با انبر قفلی، توپی زنی با پیچگوشتی، توپی زنی با اسید و در نهایت تخریب قفل با دیلم امکان نداره، حتی سارقین حرفه ای هم امکان ورود از طریق دربی که به قفل ضد دیلم مجهز شده را نخواهند داشت.

  دوم اینکه باید مقابل بالکن، پنجره ها، نورگیر و شومینه، حفاظ فولادی نصب باشه که قابل از هم باز شدن توسط جک و دیلم نباشه.

  سوم اینکه داخل کانالهای کولر هم لوله های پی وی سی به قطر ۱۰ سانت و طول حداقل ۳۰ سانت چسبانده شود که امکان ورود از کانال کولر هم غیر ممکن شود.

  و نکته بسیار مهم اینکه حتما در هنگام خرید قفل ضد دیلم، حفاظ بالکن و پنجره ها، گاوصندوق، دوربین و دزدگیر، از فروشنده، ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت بخواهید وگرنه هر کسی میتونه ادعا کنه که قفل، درب، حفاظ، گاوصندوق، دوربین یا دزدگیری که من میفروشم ضد سرقته؟؟!!!!!

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه