تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 94624 تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بورس نیویورک در یک اقدام کم سابقه یک زن را به عنوان ریاست این نهاد انتخاب کرد.

به گزارش بانک مردم، استیسی کانینگهام، مدیر سابق عملیات بورس نیویورک هم اکنون، به عنوان رئیس این بازار فعالیت می کند. کانینگهام در واقع نخستین زنی است که پس از ۲۰۰ سال توانسته ریاست این بازار را در دست داشته باشد.

بر اساس این اتفاق، در روز جمعه تام فرلی، به عنوان دومین فرد جوان بورس نیویورک، که از سال ۲۰۱۴ ریاست این نهاد را بر عهده داشت، با کانینگهام جابه جا خواهد شد. گفتنی است، کانینگهام که سابق بر این مدیر عملیات معاملات در بورس نیویورک بود پس از این جا به جایی، این وظیفه را بر عهده جان تاتل، خواهد گذاشت. کانینگهام از سال ۲۰۱۲ میلادی با بورس نیویورک همکاری داشته است و هم اکنون شصت و هفتمین رئیس این بورس محسوب می شود.

دو ضلع مثلث در وال استریت بر عهده زنان

با این انتصاب جدید در بورس نیویورک، در واقع دو ضلع مثلث اصلی اقتصادی در وال استریت بر عهده زنان خواهد بود. آدنا فریدمن، مدیر اجرایی نزدک از ژانویه سال ۲۰۱۷ مشغول به کار است و کاترین کینی به عنوان نائب رئیس نزدک از ۱۸ سال پیش تا کنون مشغول به فعالیت است. حالا، رهبری بورس نیویورک نیز بر عهده یک زن قرار داده شده است.

انتخاب کانینگهام به عنوان سرپرست و رییس بورس نیویورک در واقع پس از آغاز جنبش من هم همچنین «MeToo» اتفاق افتاد. این جنبش برای عبور از تصدی قدرت توسط مردان در آمریکا جریان داشت. مقامات شهر نیویورگ در ماه گذشته، به همین دلیل مجسمه ای با نام «دختر جسور»  را در محله تاریخی منهتن رو به روی مجسمه معروف گاو وال استریت بنها نهادند تا نشان دهند مخالف تبعیض جنسی در قدرت های اقتصادی هستند.

غرق در بازار سهام

کانینگهام ۴۳ ساله، تمامی عمر کاری خود را در دنیای سهام و بورس های اوراق بهادار گذرانده است. وی دو سال پس از کارآموزی در سال ۱۹۹۴ به عنوان یک معامله گر در رینگ معاملاتی بورس نیویورک داد و فریاد می کرد و معامله انجام می داد.

وی جزء ۶ زنی بود که در میان یک هزار و ۳۰۰ مرد دیگر در رینگ معاملاتی داد و بیداد و معامله می کردند و به عنوان کارمند معاملاتی وارد بازار سهام شد و پس از گذران سال ها، به یک معاله گر حرفه ای تبدیل شد.

کانینگهام به عنوان واسطه خرید و فروش سهام شرکت های مواد غذایی هر شی فودز و اتان الن اینتریورز انتخاب شده بود و از سال ۲۰۰۷ میلادی تا سال ۲۰۱۲ میلادی وارد بورس نزدک شد و ۱۰ روز پس از ادغام بورس نیویورک و ICE به بورس نیویورک پیوست.

همچنین پس از گذشتن سه سال از همکاری با بورس نیویورک وی در سال ۲۰۱۵ به عنوان سرپرست فروش و روابط مدیریتی در قسمت عملیات بورس نیویورک مشغول به فعالیت شد و پس از عملکرد موفق در پذیره نویسی و عرضه اولیه سهام اسپاتیفای و اسنپ، به عنوان جایگزین تام فرلی انتخاب شد.

Twitter Google+ Facebook
935 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه