تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 96144 تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
 پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یکی از بانکهای خصوصی از راه و روش جالبی برای پرداخت سود ۲۰ درصدی به مشتریان خود استفاده می کنند.
به گزارش بانک مردم، در حالی که چندین ماه است بانک مرکزی اعلام کرده نرخ سود بیش از ۱۵ درصد به مشتریان پرداخت نشود اما هستند بانک ها و موسسات اعتباری که از راه‌ها و روش‌های جالبی برای دور زدن قانون فوق استفاده می کنند.

مشاهدات خبرنگار ما در یکی از بانک های خصوصی درباره روش پرداخت سود حکایت از این دارد که کارمند مربوطه اعلام می کند مشتری در بانک افتتاح حساب کرده و عملیات واریز و برداشت خود را در خارج از بانک و در محیط اینترنت انجام دهد.

کارمند بانک ادامه می‌دهد برای دریافت سود ۲۰ درصدی باید یک حساب ۱۰ درصدی در بانک افتتاح کرده و عملیات واریز و برداشت در هر ساعت از شبانه روز از طریق سایت اینترنتی شرکت وابسته به بانک صورت پذیرد.

این پرداخت سود ۲۰ درصد در قالب اوراق صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار انجام شده و عملاً بانک هیچ چگونه سپرده بالای ۱۰ درصدی افتتاح نکرده است.

بانک ها و موسسات اعتباری از هر راهی برای دور زدن قانون پرداخت پرداخت سود بیش از ۱۵ درصد به مشتریان استفاده می کنند که از جمله این راه ها ارائه اوراق صندوق های سرمایه گذاری که وابسته به شرکت های بانک‌ها و موسسات اعتباری است است.

Twitter Google+ Facebook
3,372 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه