تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 96395 تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس کل بیمه مرکزی از افزایش ضریب نفوذ بیمه به ۲.۳ درصد و تحقق وظایف پیشرفتی صنعت بیمه در برنامه ششم توسعه خبر داد.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، ناصر همتی،  رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به  رشد اقتصادی و میزان تولید ناخالص داخلی ایران در سال گذشته، گفت: باتوجه به انتشار رشد اقتصادی و میزان تولید ناخالص داخلی کشور درسال ۱۳۹۶ و نظر به میزان حق بیمه تولیدی صنعت بیمه کشور در سال گذشته، مقدار ضریب نفوذ بیمه (نسبت حق بیمه های بازرگانی به تولید ناخالص داخلی) به ۲.۳ درصد افزایش یافت.

گفتنی است؛ رئیس کل بیمه مرکزی چندی پیش گفته بود، گردش مالی صنعت بیمه در سال ۹۶ بیش از  ۱۳ میلیارد یورو بوده است و با توسعه فرهنگ بیمه می توان رشد بیشتری را در صنعت بیمه ایران شاهد بود. صنعت بیمه در ایران در ۲ دهه گذشته ۴.۵ برابر تولید ناخالص داخلی رشد داشته و نفوذ بیمه به سرعت در حال پیشرفت است؛ براساس تصویب مجلس در پایان برنامه ششم نفوذ بیمه به مراتب باید از ۲.۳ درصد بیشتر شود که این امر نیازمند سرمایه گذاری است.

همتی در خصوص وضعیت ارتباطی صنعت بیمه ایران با کشورهای خارجی تاکید کرد: رشد ۲۰ درصدی سالانه صنعت بیمه در ایران افق روشنی برای همکاری بین شرکت های بیمه ایرانی و خارجی است و شرکت های بیمه ایران ظرفیتهای بزرگی برای سودآوری دارند و صنعت بیمه می تواند زمینه خوبی برای همکاری با اروپا باشد.

Twitter Google+ Facebook
287 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه