تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 96470 تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۷
امجد خضری نایب رییس هیئت مدیره بانک سرمایه در بخش اطلاعات مدیران بانک، با مدرک “کارشناس ادبیات فارسی” معرفی شده است. این در حالی است که طبق اعلام این بانک برای تشریح مصوبه مجمع عمومی عادی ۲۳ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ آن، مدرک این فرد، کارشناسی ارشد (بدون درج گرایش آن) درج شده بود.

به گزارش صبحانه، یکی از موضوعاتی که طی سال گذشته مورد توجه رسانه ها، افکار عمومی و نهادهای نظارتی قرار گرفت و پس از رسیدگی های کارشناسی قوه قضائیه، منجر به برخورد قضایی و تشکیل پرونده برای برخی مدیران شد، ماجرای صندوق ذخیره فرهنگیان، بانک سرمایه و برخی شرکت های زیرمجموعه آن بود.

بررسی های صبحانه برای کسب اطلاعات بیشتر از ابعاد این پرونده همچنان ادامه داشت تا اینکه مستنداتی از جدیدترین صورت های مالی وضعیت بانک مذکور که توسط هیئت مدیره تهیه شده و مربوط به ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۶ است، به دست آمد.

یکی از نکات جالب در خصوص این گزارش آن است که امجد خضری نایب رییس هیئت مدیره بانک سرمایه در بخش اطلاعات مدیران بانک، با مدرک “کارشناس ادبیات فارسی” معرفی شده است. این در حالی است که طبق اعلام این بانک برای تشریح مصوبه مجمع عمومی عادی ۲۳ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ آن، مدرک این فرد کارشناسی ارشد (بدون درج گرایش آن) درج شده است.

بانک سرمایه
بانک سرمایه

البته مهمترین بخش در این گزارش جدید هیئت مدیره، مربوط به “مانده بدهی بانک سرمایه به بانک مرکزی” است که طبق گزارش مذکور، این مبلغ در پایان آذرماه سال ۱۳۹۶ مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان بوده که در مقایسه با مانده بدهی پایان سال ۱۳۹۵ یعنی ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، معادل ۱۲۷ درصد افزایش داشته است.

طبق بررسی بانک سرمایه، عمده علت افزایش بدهی به بانک مرکزی، حروج سپرده مشتریان به علت پرداخت نرخ سود علی الحساب بیشتر توسط چند بانک دیگر بوده است. صبحانه امیدوار است طی ۶ ماهی که از تاریخ مشخص شدن بدهی بانک تا کنون می گذرد، وضعیت “سرمایه” و بدهی آنها، بهبود مطلوبی پیدا کرده باشد.

بانک سرمایه

همچنین گزارش مذکور بیانگر آن است که جمع منابع دریافتی بانک سرمایه شامل سپرده های ریالی و ارزشی اشخاص، سپرده ها و بدهی به بانک ها، موسسات اعتباری و منابع دریافتی از بانک مرکزی، در پایان زمان مذکور (۹ ماه اول سال ۹۶) مبلغ ۲۴ هزار میلیارد تومان است که نسبت به پایان سال ۹۵، رشد ۱۵ درصدی داشته که عمده آن به دلیل رشد بدهی به بانک مرکزی است.

Twitter Google+ Facebook
1,280 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه