تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 96533 تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۷

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:رشد واردات به تضعیف تولید داخلی منجر می شود این در حالی است که باید حمایت از تولید ایرانی در سال جاری که به نام سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده بیش از گذشته باشد.

تاکید بر ابهام زدایی در بحث اختصاص دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات

نماینده مردم همدان و فامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:عدم برنامه مشخص در زمینه عرضه دلار ۴۲۰۰ تومانی باعث ایجاد رانت برای عده کمی شده و بخش قابل توجهی از جامعه به دلیل روبرو شدن با افزایش قیمت ها در بازار، از وضعیت نرخ ها در بازار رضایت ندارند بنابراین باید دولت در این زمینه سامانه اطلاع رسانی راه اندازی کند و بصورت شفاف نام شرکت ها و اشخاصی که دلار ۴۲۰۰تومانی دریافت کرده اند را در منظر عمومی قرار دهد.

حاجی بابایی ادامه داد:مردم باید بدانند که چه اشخاصی و کدام شرکت ها دلار ۴۲۰۰تومانی را بر چه مبنای دریافت می کنندهمچنین باید مشخص شود آیا رقابتی در زمینه استفاده از دلار با نرخ مذکور وجود دارد؟

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید این موضوع بصورت شفاف روشن شود که اشخاص و شرکت های وارداتی  که دلار ۴۲۰۰تومانی دریافت می کنند کالاهای وارداتی را با محاسبات دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان به بازار ارائه می کنند یا محاسبه در فروش کالا براساس دلار۷هزارتومانی صورت می گیرد؟ در هرصورت باید به ابهامات ارزی پاسخ داده شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: ابهاماتی در خصوص مسائل مذکور وجود دارد و ابهامات با انجام مصاحبه و استدلال های شفاهی رضایت مندی ایجاد نمی کند بنابراین تنها با شفافیت می توان از این وضعیت خارج شد.

Twitter Google+ Facebook
853 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه