تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 96773 تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: طبق محاسبه ای که انجام شده به طور متوسط نسبت تسهیلات مسکن به بهای مسکن از ۴۸ درصد به ۲۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش بانک مردم به نقل از فارس، ابوالقاسم رحیمی انارکی در جمع خبرنگاران در همایش پولی و بانکی اظهار داشت: سال گذشته ۳۷ هزار فقره وام مسکن پرداخت شد که رشد ۷۰ درصدی نسبت به سال ۹۵ داشته است.

وی با اشاره به اعطای ۱۱ هزار فقره وام ساخت مسکن در سال جاری، افزود: تسهیلات ساخت مسکن در این مدت ۵۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی در واکنش به این نکته خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با افزایش قیمت مسکن از نیمه دوم سال گذشته تاکنون، قدرت خریدی که ناشی از تسهیلات مسکن ایجاد شده بود، خنثی شد، گفت: متوسط قیمت هر متر مسکن در شهر تهران ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

رحیمی انارکی ادامه داد: البته این قیمت، متوسط است به طوری که در برهی مناطق تهران نسبت وام به قیمت مسکن ۷۰ تا ۸۰ درصد و در برخی مناطق ۱۰ درصد است.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: طبق محاسبه ای که انجام شده به طور متوسط نسبت تسهیلات مسکن به بهای مسکن از ۴۸ درصد به ۲۸ درصد کاهش یافته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما نباید از سیاست‌های مکمل مانند مالیات‌ها، برای کنترل قیمت مسکن استفاده کرد، گفت: بله؛ قطعا باید از سیاست های غیراعتباری برای بخش مسکن استفاده کرد.

انتهای پیام/ب

Twitter Google+ Facebook
958 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه