تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 98634 تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک ۱۲ هزار میلیاردی مهر اقتصادی در سال ۹۷ بواسطه مسئولیت اجتماعی در بخش احیای طبیعت فعالیت مثمرثمری داشت.

به گزارش بانک مردم، شبکه بانکی در بحث مسئولیت های اجتماعی اقدامات زیادی انجام می دهد.  مدرسه سازی، آزادی زندانیان مالی، ساخت واحدهای مسکونی برای افراد کم بضاعت و کمک رسانی به هموطنانی که گرفتار بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله شده اند نشانگر نقش مثبت و ارزنده بانک ها در ایفای مسولیت های اجتماعی آن ها است.
از جمله اقدامات  بانک مهر اقتصاد ، توسعه آموزش با اولویت دانش آموزان مناطق محروم ، توسعه بهداشت و سلامت با اولویت توانبخشی آسیب دیدگان اجتماعی، حفاظت از محیط زیست و توسعه فعالیت‌های مردم‌محورِ زیست محیطی ، پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اولویت توانمند‌سازی مددجویان و توانخواهان سازمان‌های حمایتی ، توانمند سازی و ریشه کنی فقر ، تحقق حقوق شهروندی، حمایت از جوانان، ازدواج و تشکیل خانواده است.
از اخرین اقدامات این بانک به موضوع طبیعت و جنگل کاری برمی گردد. بانک مهر اقتصاد در استان خوزستان که از مشکلات ریزگردها و کم آبی رنج می برد ۱۸۰ هکتار از زمین بایر این استان را جنگل‌کاری کرد.
چندی پیش؛ سید ضیا ایمانی – مدیر عامل بانک – در این رابطه، گفته بود : عملیات نهال کاری ۱۸۰ هکتاری بانک مهر اقتصاد در اسفند ماه سال گذشته با موفقیت انجام شد لذا این بانک به منظور به ثمر نشستن نهال های غرس شده به مدت ۳ سال آبیاری( ۲۸ دوره آبیاری در هر سال)، واکاری و بازدید روزانه از پروژه مورد نظر را نیز بر عهده دارد. وی با تأکید بر اهمیت و ارزش خدمت رسانی و کاشت نهال در مناطق فوق بحرانی ریزگردها در استان خوزستان، گفت: هدف و برنامه ما ادامه این رویکرد است تا در سال های آینده بتوانیم با عملکرد مناسب و قابل قبول، یادگاری ارزنده ای برای مردم خوزستان به جای بگذاریم و در صددیم تا در سال های آتی نیز مناطق وسیع تری را در این استان جنگل کاری کنیم.
گفتنی است که یک هکتار فضای سبز ۶۰ هکتار ریزگرد را کنترل می کند و چنانچه در استان خوزستان ۴ میلیون نهال توسط بخش خصوص و دولتی کاشته شود. علاوه بر اینکه حدودا ۱۵ درجه گرما هوا را کاهش می هد ،افزایش رطوبت نسبی را نیزبه همراه خواهد داشت و در این راستا میزان مصرف اب کشاورزی با توجه به اینکه ۸۰ درصد مصرف سرانه کشور را دارد تاثیر مثبتی بهمراه خواهد داشت. به همین منظور  کارکنان اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد استان خوزستان به صورت مستمر و روزانه با حضور در نواحی نهالکاری شده بر حسن انجام کار و نحوه آبیاری و واکاری نظارت می کنند.
علاوه بر این ، بانک مهر اقتصاد،  برای حمایت از کارآفرینی در استان بوشهر، در سال گذشته بیش از ۱۰ هزار فقره وام و تسهیلات با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در قالب طرح های مختلف، به آحاد مردم استان بوشهر پرداخت کرده است.
Twitter Google+ Facebook
916 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه