تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 98707 تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۷

پایگاه تحلیلی خبری بانک مردم: آخرین خبرها از مجلس حاکی از آن است که نمایندگان استیضاح کننده تیم اقتصادی از آقای رئیس جمهور خواسته اند تا سیف را سریعا تغییر دهد.

به گزارش بانک مردم به نقل از اقتصادآنلاین،  دلیل این درخواست اتفاقات ارزی اخیر، مشکلات بانکی و ضعف بانک مرکزی بعنوان سیاستگذار ارزی و پولی کشور است. اما از آنجایی که آقای روحانی اقدامی در این جهت نکرده است، نمایندگان بدنبال استیضاح وزیر اقتصاد رفته اند. چرا که ابزاری برایاستیضاح رئیس کل بانک مرکزی ندارند.

این در حالی است که وزیر اقتصاد تنها ۹ ماه است که سکانوزارتخانه را در دست گرفته و در این مدت نمی شود انتظار نتایج ملموس از اقداماتش را داشت. از طرف دیگر سیاست های پولی و ارزی در اختیار بانک مرکزی است و وزارت اقتصاد دخالتی در آن ندارد. لذا تغییر وزیر اقتصاد بیشتر شبیه انتقام مجلس از دولت است تا ربطی به وزیر و عملکرد او داشته باشد! به قول معروف گنه کرد در نهاوند آهنگری بهاصفهان زدند گردن مسگری!

نمایندگان پیام شفاف خود را داده اند. آنها گفته اند اگر سیف تغییر نکند وزیر اقتصاد را تغییر خواهند داد. حال باید دید آیا روحانی ترجیح میدهد سیف با ۵ سال مدیریت پر چالش و ضعیف در بانک مرکزی بماند و وزیر اقتصادش که ۹ ماه است منصوبش کرده قربانی شود و یا در این مدت اقدام به تعویض سیف خواهد کرد.

Twitter Google+ Facebook
1,728 views
نظرات
  1. ایرانی چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷

    حتما کارهایی کردن که سیف از اون کارها خبر داره میترسن کاراشون لو بره پرفسور سیف رو عوض نمیکنن والا یک آدم معمولی بدون دانش و علم اقتصاد هم میدونه که پرفسور سیف در حد ریاست بانک مرکزی نبود و نیست احتمالا به خاطر فریدون خان هستش تا گند کاریاش پنهون بمونه واختلاسها گندش در نیاد .

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه