تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 98965 تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: تنها چند هفته مانده به آغاز تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، دولت هند با پیشنهاد بانک خصوصی پاسارگاد ایران برای گشایش شعبه در بمبئی موافقت کرده است.

یک بانک ایرانی مجوز اعطای شعبه در هند گرفت

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، تنها چند هفته مانده به آغاز تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، دولت هند با پیشنهاد بانک خصوصی پاسارگاد ایران برای گشایش شعبه در بمبئی موافقت کرده است. وزارت دارایی هند به رزرو بانک این کشور اعلام کرده که مخالفتی با گشایش شعبه این بانک ایرانی در هند ندارد.

اعطای مجوز افتتاح شعبه به بانک پاسارگاد در هند در حالی صورت می گیرد که آمریکا از کشورهای مختلف جهان خواسته تا خرید نفت خود از ایران را به حداقل برسانند. اولین تحریم های آمریکا علیه ایران از ۶ اوت و دور بعدی از ۴ نوامبر آغاز خواهد شد.

سازمان اتحادیه صاردات هند پیشتر به رزرو بانک هند پیشنهاد کرده بود که برای تسهیل روابط تجاری دوجانبه، اجازه ورود بانک های ایرانی به هند را صادر نماید.

با توجه به تحریم های جدید دولت آمریکا، دولت هند ممکن است گزینه احیای مجدد ترتیبات پرداخت به روپیه را جهت ادامه خرید نفت از ایران در نظر بگیرد. حضور یک بانک ایرانی در هند یک کانال مالی قابل توجه را ایجاد خواهد کرد که می تواند به تسهیل جریان نقل و انتقالات مالی میان دو کشور کمک کند. هند مقادیر زیادی نفت از ایران و وارد می کند و متعهد شده ۵۰۰ میلیون دلار در توسعه بندر چابهار سرمایه گذاری کند.

به گفته منابع آگاه، دو بانک ایرانی پاسارگاد و پارسیان قبلا برای ایجاد شعبی در هند درخواست داده بودند و یک بانک دیگر، بانک سامان، درخواستی را برای ایجاد یک دفتر نمایندگی در هند تسلیم مقامات هندی کرده بود. دولت هند تاکنون تنها با درخواست بانک پاسارگاد برای ایجاد شعبه در بمبئی موافقت کرده و دو بانک دیگر هنوز چراغ سبز لازم را دریافت نکرده اند.

Twitter Google+ Facebook
774 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه