تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 99121 تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عبدالناصر همتی به عنوان سفیر ایران در پکن فعالیت خود را آغاز کرد.

آغاز فعالیت رئیس کل سابق بیمه مرکزی به عنوان سفیر ایران در چین

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی که بنا به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تایید رییس جمهوری اسلامی ایران به عنوان سفیر جدید ایران در چین منصوب شده بود با استقرار در محل سفارت ایران، فعالیت خود به عنوان سفیر جدید ایران در چین را آغاز کرد.

به عقیده تحلیلگران در شرایطی که دولت آمریکا سیاست تحریم ایران را در پیش گرفته است انتصاب فردی با سوابق مدیریت اقتصادی و بانکی به عنوان سفیر ایران در چین می تواند به پیشبرد مبادلات دو کشور و مقابله با تحریم های آمریکا کمک کند.

طبق این گزارش، عبدالناصر همتی دکترای اقتصاد دارد و استاد دانشگاه تهران است. عضویت در کمیته اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، مدیریت بیمه اتکایی آسیا، مدیرکل خبر و معاون سیاسی صدا و سیما از جمله مناصب او در گذشته بوده است.

وی ریاست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعاملی بانک سینا، مدیرعامل بانک ملی ایران و ریاست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از دیگر مناسب همتی پیش از انتصاب به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین است.

بر اساس این گزارش، پیش از انتصاب عبدالناصر همتی به عنوان سفیر جدید ایران در چین، علی اصغر خاجی از سال ۱۳۹۳ تاکنون سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین بوده است.

Twitter Google+ Facebook
925 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه