تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 99215 تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یک نماینده ارشد جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در حال تدوین قانونی است که بر اساس آن تحریم‌های تازه‌ای علیه بانک‌های چینی یا سایر شرکت‌ها که به کره شمالی کمک می‌کنند، اعمال شود.

طرح نمایندگان آمریکایی برای تحریم بانک‌های چینی

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، “تد یوهو” نماینده جمهوریخواه فلوریدا و رئیس کمیته آسیا اقیانوسیه در کمیته روابط خارجی قصد دارد طرحی را پیشنهاد دهد که بر اساس آن بانک ها و سایر شرکت های چینی که به کره شمالی برای دور زدن تحریم ها کمک می کنند، با تحریم های جدیدی مجازات خواهند شد.

وی در این باره در مصاحبه ای گفت: شما چگونه چین و روسیه را پاسخگو می‌کنید؟ این دقیقا جایی است که مبارزه می تواند کره شمالی را به میز مذاکره بکشاند.

این نماینده ارشد آمریکایی روز جمعه با مقام های وزارت خارجه دیدار کرده است. برخی نمایندگان آمریکایی بر این باورند که فشارهای دولت ترامپ برای اجرای تحریم های کره شمالی تاکنون چندان قاطع نبوده است.

وی در ادامه افزود: ما یا باید درباره پایان دادن به این روند جدی باشیم یا باید اشتباهات سه دولت قبلی در قبال کره شمالی را تکرار کنیم.

دولت ترامپ قول داده است که اشتباهات دولت های گذشته آمریکا را تکرار نخواهد کرد. مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده است که تحریم های اقتصادی کره شمالی تا زمانی پابرجا خواهد بود که خلع سلاح کامل هسته ای اجرا شود.

این در شرایطی است که کره شمالی درخواست های مطرح شده از سوی آمریکا برای حرکت به سوی خلع سلاح کامل هسته ای را شبیه درخواست های گروه های گانگستری دانسته و آن را محکوم کرده است.

یوهو در ادامه اظهار داشت: ما هر کاری که در توان مان باشد را انجام خواهیم داد تا این دولت را پاسخگو کنیم ولی در عین حال باید بر روسیه و چین نیز فشار وارد کنیم. من شخصا احساس می کنم که روسیه و چین علاقه زیادی دارند که آمریکا سرگرم مساله کره شمالی شود چرا که این مساله به پوتین رئیس جمهور روسیه اجازه خواهد داد تا نفوذ خود را در بین کشورهای بالتیک گسترش دهد و به چین نیز اجازه می دهد تا نفوذ خود را در سراسر جهان حفظ کند.

طرح یوهو برای دستیابی به این هدف مستلزم رویارویی واشنگتن با پکن خواهد بود. دولت ترامپ تاکنون در برابر اجرای این تحریم ها مقاومت کرده است. نمایندگان جمهوریخواه کنگره سال گذشته فهرستی از بانک های چینی را تهیه کردند که مظنون به همکاری در پولشویی با کره شمالی هستند.

آنتونی روجریو کارشناس تحریم ها در این باره گفت: بانک های چینی در حال نقض قوانین آمریکا هستند و به آنها اجازه داده شده است تا این کار را انجام دهند. اگر بانک های اروپایی یا سایر بانک ها همین کار را در خصوص تحریم های ایران انجام داده بودند، خیلی وقت پیش مجازات شده بودند.

Twitter Google+ Facebook
824 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه