تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 99344 تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: هدف از طرح ممنوعیت واگذاری سکه به صورت نامحدود، انجام اقداماتی از سوی بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و کمیسیون اقتصادی مجلس بود که این پیگیری‌ها اتفاق افتاد، بنابراین طرح فعلا مسکوت مانده است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایسنا، علی بختیار که طراح طرح دو فوریتی ممنوعیت واگذاری سکه است، ، درباره دلیل مسکوت ماندن این طرح گفت: دلیل مسکوت ماندن این طرح این است که بانک مرکزی قول داد که کارهایی را در این زمینه انجام دهد و برنامه هایی را برای ساماندهی بازار ارائه داد. از سوی دیگر ما قصد داشتیم تا مسائل حقوقی مربوط به این طرح را از جهت اینکه حقی برای کسی ایجاد شده است بررسی کنیم.

وی افزود: از سوی دیگر قصد داریم مسائلی که ممکن است مورد ایراد شورای نگهبان قرار گیرد را از جنبه مسائل شرعی بررسی کنیم و ببینیم که با وجود حق ایجاد شده برای یک فرد می توان با یک قانون آن را لغو کنیم یا نه.

بختیار خاطرنشان کرد: البته این طرح تاثیر خود را در بازار سکه و ارز گذاشت و پیگیری‌هایی که ما انتظار داشتیم از سوی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی و کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شود اتفاق افتاد و دیگر به عنوان یک اولویت برای ما محسوب نمی شود.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس اظهار کرد: اگر ایرادات این طرح برطرف شود و احساس کنیم که لازم است به صحن بیاید، اقدام می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، بر اساس طرح ممنوعیت واگذاری سکه به افرادی که هر تعداد سکه پیش خرید کرده بودند تنها ۱۰ سکه داده می‌شد و مابقی را به صورت پول دریافت می‌کردند. این طرح قرار بود قبل از تعطیلات مجلس به صورت دو فوریتی بررسی شود اما به دلیل مصالحی مسکوت ماند.

Twitter Google+ Facebook
927 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه