تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 101679 تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت گفت: می توان از ابزار و ظرفیت قرض الحسنه برای تولید، ایجاد و افزایش اشتغال استفاده کرد.

به گزارش بانک مردم، محمدحسین حسین زاده در نشست خبری ضمن تبریک روز خبرنگار، با اشاره به حمایت از کالای ایرانی با نگاه به قرض الحسنه، اظهار داشت: یکی از عناصری که در ساختار بانک رسالت تعریف شده، حامیان قرض الحسنه از جمله حامیان فرهنگی که خبرنگاران نیز از جمله این دسته هستند، است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع بانک و مباحث مرتبط از چالش فعلی اقتصاد کشور است، گفت: تخصص ما در بانک رسالت، موضوع قرض الحسنه است و در همین راستا ما و بانک قرض الحسنه مهر ایران، مسئولیت اجتماعی نظام بانکی را بر عهده داریم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت، ادامه داد: قرض الحسنه صرفا برای یک مشکل عمومی، درمان، ازدواج و … کاربرد ندارد بلکه می توان از این ابزار و ظرفیت قرض الحسنه برای تولید، ایجاد و افزایش اشتغال و … استفاده کرد.

حسین زاده در ادامه با تاکید بر اینکه می توان در کشور با استقاده از قرض الحسنه به کاهش هزینه های مالی مردم کمک کرد، افزود: در ظاهر اشتغال از جمله مسئولیت های بانک نیست اما قطعا سیستم بانکی در موضوع اشتغال تاثیرگذار  خواهد بود. برهمین اساس در چند سال گذشته با این رویکرد، بانک قرض الحسنه رسالت فعالیت خود را در زمینه همیاری اجتماعی، قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی انجام داده است.

کانون همیاری اجتماعی

حسین زاده خاطرنشان کرد: هر فرد اگر عضو کانون همیاری اجتماعی شد عضو سه سامانه خواهد بود که بر اساس آن تنها با یکبار ثبت نام در سامانه از مراجعات متعدد ارائه تضامین برای دریافت وام مستثنی خواهد شد ضمن اینکه در قالب سامانه مرآت نیز شناخت این اعضا به طور کامل صورت می گیرد. البته موضوع وثیقه ها و ضمانت ها نیز در مرتبه اول مهم است اما در مراحل بعدی با حضور در همین شبکه و تایید صلاحیت می تواند از طریق اینترنت بانک و موبایل بانک، خدمات دریافت وام خود را نیز انجام دهد.

وی گفت: ۵.۵ میلیون شماره حساب در طرح وجود دارد که از این رقم ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر وام گیرنده وجود دارد و میانگین وام آنها ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده و برای آنها تنها دو درصد مطالبات غیرجاری حادث شده، البته ثبت وام در نظر گرفته شده ۳۰ میلیون تومان  است.

حسین زاده افزود: هدف عرضه و تقاضای منصفانه و اعتمادساز است و هر فرد تمامی نیازهای خود به خدمات بانکی را می تواند از طریق همان سامانه انجام دهد. وی گفت: در استان های پایلوت هزار هسته کار و زندگی تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند و هر خانه یک هسته به شمار می رود.

وی در پاسخ به ایبِنا درباره وضعیت بنگاه داری این بانک، گفت: بانک قرض الحسنه مجوز بنگاه داری ندارد و همین امر شرایط را برای یک فعالیت شرعی و سالم بانکی فراهم می نماید.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت درباره تفاوت نرخ سود این بانک و بانک های تجاری، توضیح داد: بانک قرض الحسنه نه سود به سپرده گذار و سهامدار پرداخت می کند و نه بابت وام های پرداختی سودهای قابل توجه از مردم طلب می کند. این در شرایطی است که ما با دارا بودن ۲۸۳ شعبه که ۵۰ شعبه آن نیز کم شده، افزایش منابع و تعداد مشتریان را تجربه می کنیم.

وی تصریح کرد: معتقدیم که هزینه خدمات بانکی همچنان منطقی نیست، اما اگر این هزینه ها منطقی شود به طور قطع در بانک قرض الحسنه می توانیم با درآمدهای خدماتی اداره شویم.

Twitter Google+ Facebook
703 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه