تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 102378 تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو شورای پول و اعتبار با تاکید بر اینکه نمی‌توان نرخ دلار با به صورت مصنوعی پایین نگه داشت، گفت: قیمت واقعی دلار ۸ هزار تومان و یا اندکی بیش از آن است.

به گزارش بانک مردم: بهمن عبدالهی در خصوص شکل گیری بازار ثانویه ارز به منظور هدایت نیازهای ارزی خارج از گروه کالاهای اساسی و دارو و همچنین تاثیرگذاری بر کاهش حباب نرخ ارز، گفت: باید بپذیریم که قیمت واقعی دلار در کشور ما ۴۲۰۰ تومان نیست و ما در چند سال گذشته به صورت مصنوعی و با فشار نرخ را پایین نگه داشتیم، در حالی که نرخ دلار واقعی نبود.

عضو شورای پول و اعتبار اظهارداشت: قیمت دلار امروز بیشتر از ۴۲۰۰ تومان است و ما نباید انتظار داشته باشیم که نرخ دلار به عنوان نمونه به ۴۵۰۰ تومان کاهش یابد و قطعا این اتفاق نخواهد افتاد، ولی از آنسو نرخ ۱۲ و یا ۱۳ هزار تومان برای هر دلار آمریکا نیز غیرواقعی بود.

عبدالهی تاکید کرد: به اعتقاد من رقمی حدود ۸ هزار تومان و بیشتر از آن طبق محاسباتی که ما انجام دادیم می تواند برای نرخ دلار واقعی و منطقی باشد. اگر در این ارقام قیمت دلار بماند، می تواند برای فعالان اقتصادی قابل قبول باشد.

رییس اتاق تعاون ایران تصریح کرد: اگر غیر از این باشد و بخواهیم نرخ ها را با فشار کاهش دهیم و دوباره نرخ ها را به صورت مصنوعی نگه داریم، نرخ ها بعد از مدتی جهش خواهد کرد و مباحث حباب شکل خواهد گرفت.

Twitter Google+ Facebook
826 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه