تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 104773 تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: هکر‌هایی که ۲ میلیارد تومان از کاربران کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش بانک مردم به نقل از باشگاه خبرنگاران علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان فارس امروز چهارشنبه با بیان اینکه برخی از افرادی که در شبکه‌های مجازی اطلاعات بانکی پنج هزار کاربر را هک و ۲ میلیارد تومانکلاهبرداری کرده بودند در این استان دستگیر شدند، ادامه داد: این پرونده موسوم به فیشینگ در دادسرای شیراز در حال تحقیقات است.

وی تصریح کرد: متهمان در این پرونده زمینه دسترسی به اطلاعات بانکی پنج هزار حساب بانکی را داشته اند.

علی القاصی مهر ادامه داد: آن‌ها رمز دوم و شماره انقضای کارت‌های بانکی را هک می‌کردند.

رئیس کل دادگستری استان فارس اضافه کرد: ۱۱۱ فقره تخلف توسط متخلفان در این زمینه انجام گرفته است.

القاصی مهر گفت: کلاهبرداران در این پرونده از یک هزار ربات در فضای مجازی برای هک اطلاعات بانکی کاربران استفاده کرده بودند.

وی افزود: پرونده‌های دیگری نیز در زمینه ارتکاب جرم در فضای مجازی و کلاهبرداری شبکه‌ای در محاکم قضایی فارس تشکیل شده که برخی از آن‌ها در مرحله بازپرسی و تحقیقات است و با نهایی شدن رسیدگی به آن ها، در این خصوص اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه محل سکونت برخی از متخلفان در این پرونده در استان‌های دیگر از جمله آذربایجان شرقی است، تصریح کرد: نیابت قضایی برای بررسی موضوع گرفته شده و کار جلب و دستگیری بقیه متخلفان در استان‌های دیگر در حال انجام است.

Twitter Google+ Facebook
921 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه