تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 104853 تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست های اخیر این کمیسیون پیشنهاد افزایش عمر بنا به ۲۰ سال برای پرداخت اوراق وام مسکن مطرح شد و به نظر می رسد این پیشنهاد قابل قبول باشد.

به گزارش بانک مردم،  حمید بنایی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به احتمال اصلاح مقررات ارائه وام اوراق خرید مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی، گفت: در شرایط کنونی مسئولان وزارتخانه به دنبال اصلاح سه موضوع در بحث ارائه اوراق های مسکن هستند که حذف شرط عمر ۱۵ ساله بنا برای دریافت وام، افزایش سقف تسهیلات و افزایش مدت زمان بازپرداخت اقساط این موارد را شامل می شود.

وی تصریح کرد: به نظر من پیشنهاد حذف شرط عمر بنا برای ارائه وام اوراق قابل قبول و کارشناسی نیست، زیرا اجرای این پیشنهاد، به افزایش فرسودگی خانه ها و بی انگیزگی صاحب خانه ها برای نوسازی دامن می زند.نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست های اخیر کمیسیون عمران، پیشنهاد افزایش عمر بنا به ۲۰ سال برای پرداخت اوراق وام مسکن مطرح شد و به نظر می رسد این پیشنهاد  قابل قبول باشد، البته در بحث خانه های با سن بالا، باید تأییده کارشناس بانک، کارشناس حوزه مهندسی و شهرداری مورد ملاک باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم برای خرید مسکن، افزود: با توجه افزایش چند برابری قیمت مسکن در تهران و شهرستان ها، قطعا میزان سقف تسهیلات اوراق مسکن باید افزایش یابد، از طرف دیگر به نظر من ارائه وام مسکن نباید تنها منحصر به بانک مسکن باشد و تمامی بانک ها باید در این حوزه مشارکت کنند.

بنایی با اعلام اینکه سقف تسهیلات اوراق مسکن باید بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان باشد، گفت: این موضوع می تواند به افزایش خانه دار شدن جوانان و مسکن اولی ها کمک شایانی کند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در بحث مدت زمان بازپرداخت اقساط وام اوراق مسکن، در کمیسیون عمران پیشنهادات متفاوتی مطرح شد، اما به نظر می رسد که ۱۵ تا ۲۰ سال بهترین پیشنهاد برای تعیین مدت زمان بازپرداخت اقساط است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اعضای این کمیسیون از هر پیشنهادی که منجر به خانه دار شدن جوانان استقبال می کند، البته کار کارشناسی دقیقی باید در این رابطه صورت گیرد تا در آینده اجرای آن تبعاتی را به دنبال نداشته باشد.

Twitter Google+ Facebook
1,356 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه