تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 105178 تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بررسی عملکرد بازار ثانویه نشان میدهد، با وجود ثبت رکورد ۹۸۵۰ تومانی برای معادل یورویی نرخ در سامانه نیما، از روز گذشته با افزایش عرضه قیمت به سمت متعادل شدن حرکت کرده است.

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، در حالی که یک روز بعد از اظهارات مهم رئیس جمهور در خصوص تخلفات ارزی صادرکنندگان، ۲۳۴ میلیون یورو ارز در بازار ثانویه  از طرف صادرکنندگان به فروش رسید و رکود جدیدی در حوزه تزریق ارز ثبت شد اما رفته رفته میزان عرضه ارز صادراتی به روال قبلی خود یعنی کانال ۶۵ میلیون یورو در روز بازگشت.

بر این اساس در روز ۵ شنبه هفته قبل تنها ۱۰ میلیون یورو ارز صادراتی در نیما تزریق شد که همین موضوع منجر به افزایش ۳۰۰ تومان قیمت میانگین و ثبت رکود ۹۸۵۰ تومان به ازای هر یورو شد.

این در حالی است که بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد، روز  گذشته مجددا تعادل قبلی به بازار بازگشته و با تزریق ۵۳ میلیون یورو، قیمت ارز صادراتی به ۹۵۲۰ تومان بازگشت.

در۴ ماه اجرای سیاست اول ارزی، حدود ۱ میلیارد یورو ارز صادراتی به سامانه نیما تزریق شد اما با اجرای سیاست دوم ارزی و افزایش دو برابری قیمتها از ۱۵ مرداد ماه تا ۱۵ شهریور حدود ۲میلیارد یورو به این بازار ارز تزریق شده است. گفتنی است کل صادرات غیر نفتی تا اواسط شهریور ماه بیش از ۲۰ میلیارد دلار بوده است.

Twitter Google+ Facebook
344 views
نظرات
  1. . یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

    این رییس بانک مرکزی شخص کارآمدی نیست ، سکه دوباره از۴۵۲٠٠٠٠ عبور کرد و دلار هم با دلالان زالو صفت به سوی عبور از ۱۵٠٠٠تومان حرکت را شروع کرده!!!!! وایشان فقط نظاره گر است. این تغییر در بانک مرکزی فقط برای چپاول بیشتر اموال مردم و نظام است.حالا چه شده مگر سیف الان در مقام مشاور نیست. این همتی هم دنباله رو سیف وهمان است.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه