تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 105867 تاریخ انتشار : ۱ مهر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با حضور همتی درباره وضعیت ارزی، بازگشت ارز صادراتی به کشور و تامنی ارز کالاهای اساسی را تشریح کرد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خانه ملت، در تشریح نشست صبح امروز فراکسیون مستقلین ولایی با حضور رییس کل بانک مرکزی، گفت: همتی در این نشت توضیحاتی درباره مباحث ارزی و اقدامات بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز به اعضای فراکسیون ارائه داد.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در این نشست همتی توضیحاتی پیرامون پیمان های دو جانبه پولی مطرح کرد، افزود: بانک مرکزی راهکارهایی اتخاذ کرده تا پیمان های دو جانبه پولی میان ایران با برخی کشورها همانند روسیه، چین، ترکیه و کشورهای دیگر برگزار شود.

منابع مربوط به تامین کالاهای اساسی اختصاص یافته است

وی ادامه داد: رییس کل بانک مرکزی در این نشست تاکید کرد که منابع مربوط به تامین کالاهای اساسی اختصاص یافته و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع دیگر که در نشست امروز مورد بحث قرار گرفت صادرات است، اظهار داشت: هر شخصی که کالایی به خارج از کشور صادر می کند مکلف شده که دلار آن را به داخل کشور انتقال داده و به چند حالت این دلار را نگهداری کند.

باید از ورود ارز  کالاهای صادراتی به کشور اطمینان حاصل شود

وی افزود: صادرکننده می تواند ارز را در حسابی به نام خود نگهداری کرده و یا در صرافی به فروش برساند، بنابراین باید اطمینان حاصل شود که کالایی که صادر می شود منابع ارزی آن وارد کشور شده و اینگونه نباشد که کالایی صادر و منابع ارزی آن وارد کشور نشود.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع دیگر که در نشست با همتی مطرح شد بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ بود، تصریح کرد: در این بند پیش بینی شده بود که اگر افراد وام دریافتی را تسویه کنند از پرداخت جریمه و سود مرکب معاف می شوند که رییس کل بانک مرکزی در این نشست عنوان کرد قانون آن ابلاغ شده و بانک ها باید آن را اجرایی کنند و با توجه به نگرانی نمایندگان در این موضوع همتی عنوان کرد که نگرانی ها را پیگیری می کند.

Twitter Google+ Facebook
922 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه