تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 107683 تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: وزارت دارایی روسیه اعلام کرد این کشور در حال بررسی امکان استفاده از یورو در روابط تجاری خود با کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

به گزارش بانک مردم بهنقل از ایسنا، ولادمیر کولیچف- معاون وزیر دارایی روسیه نیز گفته است روسیه در حال بررسی امکان استفاده از یورو در مراودات مالی با شرکای اروپایی خود از جمله در بخش انرژی است.

کولیچف به خبرنگاران گفت: چیزی که مشهود است این است که دست کم در کوتاه مدت و میان مدت، انعقاد معاهدات پولی و استفاده از یورو تنها راه ممکن است. وی گفت چنین تصمیمی مزایای زیادی برای کشورهای اروپایی خواهد داشت چرا که از طرفی موجب تقویت جایگاه یورو در جهان می‌شود و از سوی دیگر امنیت انرژی اروپا در صورت تحریم‌های جدید آمریکا را تضمین می‌کند.

به گفته معاون وزیر دارایی روسیه، از آنجا که یورو یکی از ارزهای جهانی است، کنار گذاشتن دلار و استفاده از یورو کار دشواری نخواهد بود.

مسکو اخیرا تلاش‌های زیادی برای رهایی از سلطه دلار و کنار گذاشتن آن از بخش‌های مختلف اقتصادی خود انجام داده است. آنتوان سیلوانوف- وزیر دارایی روسیه پیشتر در جمع خبرنگاران از برنامه این وزارت خانه و “وی تی بی” بانک برای کنار گذاشتن تدریجی دلار از اقتصاد روسیه خبر داده بود. طبق این برنامه، روسیه تا پایان سال ۲۰۲۴ از سلطه دلار آزاد خواهد شد. برنامه‌ای که با وجود دشواری انجام آن می‌تواند مزایای فراوانی داشته باشد.

ولادمیر پوتین- رئیس جمهور روسیه اخیرا گفته بود آمریکا با تضعیف اعتماد کشورهای جهان به دلار، اشتباه استراتژیکی را مرتکب می‌شود.

انتهای پیام

Twitter Google+ Facebook
490 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه