تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 107762 تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۷
دلار استرالیا

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در پایان معاملات بازارهای مالی استرالیا، دلار این کشور به پایین‌ترین سطح ۳۲ ماه اخیر خود رسید.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایسنا، این اتفاق باعث شده است تا معامله‌گران خارجی از این فرصت استفاده کرده و اقدام به خرید دلار استرالیا در قیمت‌های پایین کنند. موسسه “سیتی” اعلام کرده خرید دلار استرالیا در مقایسه با دلار آمریکا، بین ماه‌های ژوئیه و اوت دو برابر شده است.

هر دلار استرالیا به ۷۰.۴۲ سنت آمریکا رسید که پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۵ محسوب می شود. مه جبین زمان- کارشناس موسسه سیتی گفت: سرمایه‌گذاران احتمال می‌دهند دلار استرالیا مجددا تقویت شود و اکنون در کف قیمتی خود باشد. انتظار می‌رود بانک مرکزی نرخ بهره را تا اواسط سال ۲۰۱۹ در سطح کنونی حفظ کند و این مساله در کنار روابط نزدیک استرالیا با چین می‌تواند نوسانات دلار را بیشتر کند چرا که هم اکنون جنگ تجاری سختی بین چین و آمریکا در جریان است.

بانک مرکزی آمریکا ماه گذشته نرخ بهره را با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲.۲۵ درصد رساند و انتظار می‌رود تا پایان امسال، نرخ بهره یک مرتبه دیگر افزایش یابد و تا سال ۲۰۲۰ این افزایش سه مرتبه دیگر تکرار شود.

در برابر سایر ارزها، هر یورو به ۱.۶۱۵۲ دلار استرالیا، هر پوند به ۱.۸۴۸۸ دلار و هر فرانک سوئیس به ۱.۴۱۶۵ دلار رسید. هم چنین در برابر ارزهای آسیایی هر دلار استرالیا به ۸۰.۴۷۰۶ ین ژاپن، ۴.۹۲۶۱ یوان چین و ۱.۰۹۷۸ دلار نیوزلند رسید.

Twitter Google+ Facebook
1,094 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه