تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 108065 تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: شاخص بورس امروز (شنبه) با افت پنج هزار و ۹۸۲ پله ای به جایگاه ۱۷۵ هزار و ۳۳ واحدی عقب نشینی کرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایرنا، نماگر بازار سرمایه علاوه بر کاهش حجم و ارزش معاملات، در ادامه روند نزولی خود به کانال ۱۷۵ هزار واحدی عقب نشست.
در معاملات امروز، یک میلیارد و ۷۱۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش هفت هزار و ۲۱۲ میلیارد ریال در ۱۰۰ هزار نوبت دادوستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، یک هزار و ۷۴۸ واحد افت کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۶۹۹ واحد کاهش یافت.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز ۴۹۴ واحد پایین آمد؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است.
شاخص آزاد شناور نیز ۶ هزار و ۴۲۸ واحد کاهش یافت؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) چهار هزار و ۷۹۶ واحد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس نیز ۱۰ هزار و ۴۸ واحد پایین آمد.
در معاملات امروز نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، کگل (صنعتی و معدنی گل گهر)، فملی(ملی صنایع مس) فارس (هلدینگ خلیج فارس) و پارس (پتروشیمی پارس) با افت خود بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشته و آن را پایین کشیدند.

** صدرنشینی پالایشی ها
گروه فرآورده های نفتی در معاملات امروز بورس صدرنشین بود؛ در این گروه ۱۵۲ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال دادوستد شد.
گروه شیمیایی به ارزش یک هزار و ۲۳۸ میلیارد ریال و فلزات اساسی به ارزش ۹۳۲ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
همچنین در رده چهارم معاملات امروز، گروه کانی های فلزی با دادوستدی به ارزش ۵۲۱ میلیارد ریال قرار گرفت و گروه اطلاعات و ارتباطات نیز با معاملاتی به ارزش ۴۶۳ میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود کرد.

** افت ۷۲ پله ای آیفکس
شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز ۷۲ پله افت کرد و در جایگاه یک هزار و ۹۴۰ واحدی قرار گرفت.
در بازار فرابورس، بیش از ۶۲۵ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از سه هزار و ۲۸۷ میلیارد ریال دادوستد شد.
در معاملات امروز نمادهای مارون (پتروشیمی مارون)، ذوب (ذوب آهن)، میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

Twitter Google+ Facebook
183 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه