تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 108419 تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

پایگاه تحلیلی خبری بانک مردم: رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: رئیس سابق یکی از شعبه‌های بانک تجارت در مشهد به اتهام اختلاس میلیاردی در چنگ قانون گرفتار شد.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایلنا سرهنگ کارآگاه حسین بیات‌مختاری گفت: رئیس سابق یکی از شعبه‌های بانک تجارت در مشهد که از حدود یک سال قبل به اتهام اختلاس میلیاردی با سندسازی‌های صوری تحت تعقیب پلیس قرار داشت، در چنگ قانون گرفتار شد.

وی در ادامه توضیح داد: حدود یک سال قبل، بخش‌های نظارتی بانک‌تجارت با بررسی اسناد و مدارک یکی از شعبه‌ها، متوجه سندسازی برای تسهیلات چند صد میلیونی و برداشت‌های غیرقانونی با شیوه‌های مختلف شدند که رقم‌های آن از یک میلیارد تومان نیز فراتر رفته بود.

بیات مختاری افزود: پس ازبرملا شدن خبر اختلاس، رئیس شعبه بانک که متهم به اختلاس میلیاردی بود به مکان نامعلومی گریخت.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: بررسی‌های کارآگاهان بیانگر آن بود که متهم ۴۰ ساله با حدود ۱۸ سال سابقه کار بانکی، در زمانی که به سمت ریاست دو شعبه منصوب شده بود با استفاده از برخی شیوه‌های خاص و سندسازی‌های صوری، اقدام به برداشت‌های غیرقانونی و اختلاس کرده است.

بیات‌مختاری با بیان اینکه تحقیقات نشان می‌داد متهم به شمال کشور گریخته است، خاطرنشان کرد: متهم با تغییر وضعیت و مکان‌های اختفا، هربار در نقطه دیگری مشاهده می‌شد تا این که کارآگاهان با توسل به شگردهای اطلاعاتی، متهم فراری را به مشهد کشاندند و وی را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی افزود: متهم ادعا می کند که در ۲۵ فقره سندسازی‌های صوری حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از حساب ها برداشت کرده است اما مسئولان بانک این مبلغ را حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ذکر می‌کنند.

به گفته بیات مختاری، متهم با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود در دو شعبه از بانک‌های مشهد، درباره پول‌های اختلاس شده نیز ادعا کرده است که بیشتر مبالغ را برای پرداخت بدهی‌هایش استفاده کرده است. تحقیقات گسترده درباره کشف همه ابعاد این پرونده ادامه دارد.

Twitter Google+ Facebook
763 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه