تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 109716 تاریخ انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک ملت پیرو انتشار صورتهای مالی میاندوره دوم سال از تحقق سود ۸۱ ریالی هر سهم و افزایش ۱۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و با صف خرید روبرو شد.

به گزارش بانک مردم، بانک ملت گزارش عملکرد مهر و ۷ ماهه سال جاری را منتشر کرد و با قیمت ۲۵۸۸ ریالی هر سهم با صف خرید روبرو شد.
براین اساس،درآمد این بانک از تسهیلات اعطایی طی مهر ماه ۱٫۷۷ هزار میلیارد تومان و میزان سود پرداختی ۱٫۲ هزار میلیارد تومان بوده،همچنین تراز بانک تا ۷ ماهه ۲٫۲ هزار میلیارد تومان مثبت است که این خبرخوبی است چراکه در مدت مشابه سال قبل این عدد بیش از یک هزار میلیارد تومان منفی بود.
همچنین،”وبملت” در دوره ۶ ماهه به ازای هر سهم ۸۱ ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۹ درصد رشد داشته که عمدتا بخاطر افزایش ۲۶ درصدی جمع درآمدها است.این بانک ۵ هزار میلیارد تومانی براساس عملکرد ۶ ماهه سال جاری مبلغ ۴۰۷ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده‌گذاری‌ها سبب رشد جدی شده و همین عامل در کنار کنترل پرداخت سود علی الحساب به سپرده گذاران موجب شده سهم بانک از درآمدهای مشاع به یک میلیارد تومان برسد و این در شرایطی است که سهم بانک از درآمدهای مشاع در سال گذشته، منفی ۲ میلیارد تومان بوده است.

عملکرد این بانک بهبود یافته اما نکته ای که احتمالا سبب فشار فروش در این نماد و سایر بانکی ها شود، عدم شناسایی سود تسعیر نرخ ارز است که احتمالا به دلیل مشخص نشدن نرخ ارز، در گزارش حسابرسی نشده لحاظ نشده و به نظر اثرات آن در گزارش حسابرسی شده نمود پیدا کند.

Twitter Google+ Facebook
1,669 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه