تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 110062 تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دیروز بازار ارز آرام‌تر از روزهای عادی بود تا حدی که حتی قیمت دلار در ساعاتی از روز از قیمت روز گذشته خود هم پایین‎‌تر آمد. بنا بر مشاهدات میدانی، بازار فردوسی و سبزه میدان ساعات بسیار کم فروغی را شاهد بودند.

به گزارش بانک مردم، دلالان با توجه به فعالیت گسترده صرافی‌های بانکی و دیگر صرافان معتبر دیگر نقشی در بازار نداشتند و تنها نظاره‌گر بودند. دلالان قیمت هر دلار آمریکا را بین ۱۴۲۰۰ تا ۱۴۵۰۰ تومان، یورو را ۱۶۷۰۰ و پوند انگلیس را ۱۷۸۰۰ تومان اعلام می‌کردند. البته این قیمت فروش دلالان بود و قیمت خرید آنها به مراتب و بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان پایین‌تر بود.

شاید اصلی‌ترین سوالی که در این شرایط مطرح باشد این است که قیمت ارزهای مختلف چگونه افزایش پیدا نکرد؟ دیروز در یک اقدام بازدارنده بانک مرکزی حجم بالایی ارز در اختیار صرافی‌های معتبر و بانکی قرار داد که آنها با فروش این ارزها با قیمتی پایین‌تر از حاشیه بازار قیمت‌ها را کنترل و به نوعی بشکانند. این شکست بازار در حالی رخ داد فاصله قیمت ارز در اختیار دلالان و نمایندگی‌های بانک مرکزی بیش از ۷۰۰ تومان بود. بر این اساس دیروز صرافی‌ها دلار را ۱۳۸۰۰  تومان می‌فروختند .

 

 

Twitter Google+ Facebook
1,050 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه