تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 110380 تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: افزایش ضریب امنیت نقل و انتقال وجوه در همراه بانک ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش بانک مردم، با پیشرفته شدن ابزارهای الکترونیکی و سامانه‌های همراه بانک و اینترنت بانک نقل و انتقالات وجوه نیز از اهمیت بالایی برخوردار شده است.

تا چند سال پیش همراه بانک ها با استفاده از رمز های اول بر روی نرم افزار همراه بانک و رمز دوم کارت های بانکی بر رویدعملیات انتقال بین حساب ها در داخل همراه بانک صورت می پذیرفت.

پس از چندی در بسیاری از بانک ها و موسسات اعتباری ورود به سامانه همراه بانک از طریق اثر انگشت نیز امکان‌پذیر شده است, به طوری که دیگر مشتریان برای ورود به نرم افزار همراه بانک نیازی به درج رمز عددی ورود به همراه بانک ندارند و با ثبت اثر انگشت خود بر روی تلفن همراه می توانند به منوهای همراه بانک دسترسی پیدا کنند.

اما ثبت اثر انگشت برای ورود به سامانه به خودی خود خوب و مفید است اما برای نقل و انتقال وجوه تا حدود زیادی از امنیت کافی برخوردار نیست.
به عبارت دیگر سارقان در صورتی که شخصی را وادار به درج اثر انگشت خود بر روی نرم افزار همراه بانک نمایند میتوانند به راحتی حساب مورد نظر را خالی و وجوه موجود در حساب را به حساب های دیگر منتقل کنند.

به همین جهت اخیراً بانک ها و موسسات اعتباری برای نقل و انتقال وجوه به ثبت اثر انگشت اکتفا نکرده و مشتریان باید الزاماً رمزی را به عنوان اجازه نقل و انتقال در سامانه همراه بانک درج کنند.

Twitter Google+ Facebook
1,024 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه