تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 111234 تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس پلیس پایتخت از شناسایی و دستگیری ۱۸۴ سارق پایتخت که در قالب ۴۵ باند، بیش از ۳۰۰۰ فقره سرقت انجام داده بودند، خبر داد.

 

سارق بانک پاسارگاد در ارمنستان دستگیر شد/ زمین‌گیر شدن ۱۸۴ سارق پایتخت

به گزارش بانک مردم به نقل از فارس، پنجمین مرحله طرح دستگیری سارقان شهر تهران از ابتدای هفته گذشته توسط مأموران پلیس آگاهی پایتخت رقم خورد.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی پایتخت با ساعت‌ها کار اطلاعاتی توانستند ۱۸۴ سارق سابقه دار را شناسایی و دستگیر کنند؛ سارقانی که به ۳۰۰۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: در این طرح ۴۵ باند سرقت اعم از سرقت منزل، خودرو، موتورسیکلت و محموله شناسایی و منهدم شد؛ در بین دستگیرشدگان ۹۰ نفر سابقه دستگیری داشته و ۴۰ نفر برای اولین بار بازداشت شدند؛ سارقانی بودند که سابقه ۳ تا ۶ بار زندان نیز داشتند.

سردار رحیمی به دستگیری دو باند سارقان مسلح در این طرح پرداخت و اعلام کرد: اعضای این باند ۵ نفره مترصد سرقت از یک بانک و طلافروشی بودند که با اشراف اطلاعاتی مأموران پلیس، پیش از هر اقدامی شناسایی و دستگیر شدند.

وی به دستگیری باند سارقان منازل شمال شهر تهران اشاره و بیان داشت: این باند ۱۱ نفره اغلب دلار، ارز و دارایی‌های با ارزش را به سرقت می‌بردند که تاکنون به ۱۷ فقره سرقت منزل اعتراف کرده‌اند.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به بازداشت کیف‌قاپ‌های خشنی که به صورت وحشیانه اقدام به زورگیری و کیف‌قاپی می‌کردند پرداخت و گفت: دو نفر از خانم‌هایی که توسط این کیف قاپ‌ها مورد سرقت و زورگیری قرار گرفتند، به کما رفتند اما وضع جسمانی آنها رو به بهبود است.

وی از شناسایی باند ۷ نفره‌ای که اقدام به کلاهبرداری می‌کردند خبر داد و گفت: اعضای این باند به بهانه برنده شدن در مسابقات، افراد را به پای عابربانک‌ها کشیده و کل حساب افراد را خالی می‌کرند؛ در بین مالباختگان پزشک، خلبان و میهماندار نیز وجود داشت. یکی از میهمانداران پولی را که پس از ۲۵ سال خدمت به دست آورده بود در این کلاهبرداری از دست داد؛ اعضای این باند نیز دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت در خصوص اجرای طرح کاهش گفت: با توجه به مشکلاتی که برای اخذ معاینه فنی به وجود آمد اجرای این طرح را به عقب انداختیم، اما از ۳ آذر تمام دوربین‌های سطح شهر تهران، خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند اعمال قانون و جریمه خواهد کرد.

سردار رحیمی به شهروندان توصیه کرد که از مراکز رسمی و مجاز معاینه فنی خودروهای خود را اخذ کنند تا اطلاعات خودرویشان در سیستم سیمفا ثبت شود؛ همچنین دقت کنند در این راه اسیر دلالانی که اقدام به ارائه معاینه فنی قلابی می‌کنند، نشوند.

وی در خصوص شناسایی و دستگیری سارقان بانک پاسارگاد اعلام کرد: یک باند ۵ نفره که اقدام به سرقت از خزانه بانک پاسارگاد، شعبه میرداماد کرده بود نیز شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: سردسته این باند سرقت که مسئول خزانه‌داری این شعبه بانک پاسارگاد بود پس از سرقت ۷.۵ میلیاردی به کشور ارمنستان گریخته بود که محل اختفای این فرد طی عملیات پلیسی شناسایی و با همکاری پلیس اینترپل دستگیر و به کشور بازگردانده شد.

سردار رحیمی تصریح کرد: سردسته این باند همراه همسر و سه نفر دیگر اقدام به سرقت کرده بود که همه اعضای این باند دستگیر شده و با تشکیل پرونده به دادسرا معرفی شدند.

این مقام ارشد پلیس تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه اموال به سرقت رفته نیز به خزانه بانک مذکور برگردانده شد و با همکاری خوبی که بین پلیس ایران و پلیس اینترپل وجود داشت، دستگیری این باند به سرعت و طی دو هفته انجام شد.

سرقتی از خزانه بانک‌پاسارگاد انجام نشده است

ضمن سپاس و تشکر از اقتدار و هوشیاری پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری‌‌اسلامی‌ایران که موجب دستگیری فرد خاطی در کشور ارمنستان شده‌است، به اطلاع می‌رساند؛ خبر سرقت از خزانه‌داری بانک‌پاسارگاد که به نقل از رییس محترم پلیس پایتخت در رسانه‌ها درج شده‌است، صحت ندارد.

سرقت یاد شده از شرکتی صورت گرفته‌است که خدمات پول‌رسانی به دستگاه‌های خودپرداز خارج از شعبه‌ها را انجام می‌دهد و هیچ‌گونه ارتباطی با خزانه‌ی بانک‌پاسارگاد نداشته و فرد دستگیرشده نیز کارمند شرکت مذکور بوده‌است.

Twitter Google+ Facebook
773 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه