تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 111419 تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلای بانک مردم: عضو کانون صرافان با تاکید بر اینکه ارزهای خانگی به بازار بازگشته است، گفت: ارائه سیم کارت به نام برای خرید ارز در راستای سروسامان دادن بازار ارز است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، اخیرا روند خرید و فروش ارز در بازار نه تنها سر و سامان یافته بلکه برخی تغییرات در نحوه خرید ارز، موجب شده تا از بسیاری از دلال بازی‌ها و سفته بازی‌ها جلوگیری شود. یکی از تازه ترین اقدامات بانک مرکزی در این زمینه لزوم ارائه سیم کارت به نام خریدار است، یعنی هر یک از متقاضیان که برای خرید ارز مراجعه می کنند باید سیم کارت به نام خود اعلام کنند تا پیامک تایید برای آنها ارسال و مشخص شود که این سیم کارت به نام شخص بوده است. همچنین ارائه کارت ملی و کارت بانکی نیز از دیگر الزامات است.

در همین راستا، کامران سلطانی زاده در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، درباره دلیل لزوم ارائه کارت ملی، کارت بانکی و “سیم‌کارت به‌ نام” برای خرید ارز، اظهار داشت: کارت ملی پیش از این نیز از جمله الزامات خرید ارز بود و هر فرد باید پس از تایید و احراز هویت و ارائه کارت ملی، برای خرید ارز اقدام می کرد.

وی درباره ارائه سیم کارت برای خرید ارز، توضیح داد: براساس قانونی که اخیرا از سوی بانک مرکزی اعلام و ابلاغ شده، بسیاری از متقاضیان با کارت ملی اجاره ای و یا غیر، اقدام به خرید ارز می کردند،  تا در هنگام خرید و فروش ارز به شخص پیامک ارسال می شود تا شخص آگاهی داشته باشد که به نام وی چه میزان ارز خریداری و ثبت شده است.

عضو کانون صرافان ایرانیان، افزود: البته درست است که روند خرید کمی سخت می شود اما در راستای شفاف سازی و یکسان سازی است که به نظرم اقدام درستی است. سلطانی زاده درباره وضعیت بازار نیز اظهار داشت: بازار وضعیت آرامی دارد و آرامش و ثبات نسبی در بازار ایجاد شده و تعداد زیادی در بازار فروشنده هستند و نگرانی از کاهش قیمت ارز دارند. این خود کمک می کند به بازگشت ارزهای خانگی به چرخه سالم اقتصادی و بازار که به طور حتم به کاهش قیمت ارز کمک خواهد کرد.

Twitter Google+ Facebook
962 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه