تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 111430 تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: پس از آن‌ که بانک فرانسوی «سوسیته ژنرال» در شهریورماه از جریمه شدن خود توسط آمریکا خبر داد، مقام‌های آمریکایی روز دوشنبه تأیید کردند که این بانک را به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه کوبا، ایران و سایر کشورها مبلغ ۱٫۳ میلیارد دلار جریمه کرده‌اند.

به گزارش بانک مردم، خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه، ۲۸ آبان‌ماه، با درج این خبر از قول وزارت دادگستری آمریکا نوشت که این دومین جریمه مالی بزرگ برای یک مؤسسه مالی به علت نقض تحریم‌های ایالات متحده است.

جفری برمن، وکیل دعاوی جنوب نیویورک گفت: «امروز سوسیته ژنرال به نقض عمدی قوانین تحریمی ایالات متحده و پنهان کردن طولانی‌مدت این تخلفات اعتراف کرد، تخلفاتی که منجر به نقل و انتقال میلیاردها دلار به‌ طور غیرقانونی از طریق سیستم مالی ایالات متحده شده‌ است.»

او با اشاره به اولویت‌های وزارت دادگستری آمریکا این هشدار را نیز داد که «بانک‌های دیگر باید توجه داشته باشند: اجرای قوانین تحریمی ایالات متحده، اولویت اصلی این نهاد و نهادهای همکار ما است».

اداره خدمات مالی نیویورک، از ادارات درگیر در این پرونده، اعلام کرده‌ است که سوسیته ژنرال «به شیوه‌ای نامناسب و غیر شفاف» بیش از ۱۲٫۵ میلیارد دلار تراکنش با ایران انجام داده‌ است.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، بانک سوسیته ژنرال همچنین از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ از طریق موسسات مالی ایالات متحده بیش از ۲۵۰۰ تراکنش مربوط به کوبا انجام داده‌ است.

بنا بر این گزارش، این امر باعث شده نزدیک به ۱۳ میلیارد دلار که باید به خاطر تحریم‌های آمریکا مسدود می‌شد یا برای بازرسی در حساب‌ها متوقف می‌ماند پرداخت شده‌ است.

سوسیته ژنرال با اظهار تأسف از این روند، خبر داد که در حال حاضر مأموران بیشتری استخدام کرده تا تیم خود را در جهت پیروی کامل از قوانین تحریمی تمرین و آموزش بدهد.

سوسیته ژنرال که دومین مؤسسه بانکی بزرگ فرانسه است در ماه‌های اخیر در چندین پرونده تحقیقات و شکایت درگیر بوده است.

این بانک به خاطر اتهامات مربوط به لیبی در سال ۲۰۱۷ نیز حدود یک میلیارد یورو جریمه پرداخت کرد و پس از این مشکلات معاون مدیرعامل سوسیته ژنرال از قرار معلوم به خاطر نحوه مدیریت این شکایات از مقام خود استعفا داد.

Twitter Google+ Facebook
1,181 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه