تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 111455 تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس کل بیمه مرکزی از بدهی سنگین برخی نهادها و سازمان های دولتی به شرکت بیمه ایران انتقاد کرد و گفت: حجم زیاد فروش اقساطی بیمه نامه ها منطقی نیست؛ زیرا بدهی انباشته به این بنگاه بزرگ اقتصادی لطمه می زند.

به گزارش بانک مردم به نقل از تارنمای بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، «غلامرضا سلیمانی» امروز (سه شنبه) در مجمع سالیانه شرکت سهامی بیمه ایران افزود: منابع ناشی از پذیرش ریسک های بزرگ باید به نفع صنعت بیمه سرمایه گذاری شود و پذیرش ریسک بدون دریافت حق بیمه با منطق اقتصادی همخوانی ندارد.
به گفته وی، بخشی از مشکلات شرکت های بیمه ای به دلیل شیوه عمل بر اساس آیین نامه فعلی سرمایه گذاری صنعت بیمه است و اصلاح این آیین نامه در شورای عالی بیمه می تواند مشکلات مربوط به سرمایه گذاری را برطرف کند.
سلیمانی اضافه کرد یکی از برنامه های در دست اقدام بیمه مرکزی درباره مشتریان کلان بدحساب این است که با تدوین دستورالعمل ها بدحسابی بیمه ای برخی نهادها به حداقل برسد.

**سهم ۵۷ درصدی بیمه شخص ثالث از سبد سهام بیمه ایران
رییس کل بیمه مرکزی تقویت بنگاه های اقتصادی مانند شرکت های بیمه را در گرو سودآوری دانست و گفت: فعال سازی ظرفیت های نهفته صنعت بیمه، بازارسازی های جدید و ارائه بسته های متنوع بیمه ای می تواند وابستگی صنعت بیمه را به رشته شخص ثالث کاهش دهد.
وی سهم ۵۷ درصدی بیمه شخص ثالث از مجموع پورتفوی بیمه ایران (سبد سهام) را ترکیبی ناهمگون توصیف کرد و افزود: با وجود اجبار قانونی به صدور بیمه شخص ثالث اگر شرکت بیمه ایران با تغییر در ساختار برخی مجموعه های خود به سمت گسترش رشته بیمه های زندگی حرکت کند بسیاری از اهداف صنعت بیمه محقق می شود.
سلیمانی بیمه اجباری شخص ثالث را برای همه آحاد جامعه یک ضرورت دانست و ادامه داد: شرکت بیمه ایران باید تلاش کند با تمرکز بر رشته بیمه های زندگی، تحولی اساسی در صنعت بیمه را رقم بزند.
وی با ارائه چند پیشنهاد و راهکار از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران خواست با برنامه ریزی دقیق تر علاوه بر کاهش زیان انباشته خود زمینه را برای سرمایه گذاری و تولید منابع پایدار، فراهم کنند.
به گزارش ایرنا بر پایه گزارش مجمع سالیانه شرکت سهامی بیمه ایران، پارسال این شرکت دولتی سطح چهارم توانگری مالی را از بیمه مرکزی کسب کرد و در هفت ماهه امسال توانست نسبت خسارت پرداختی خود را به ۶۱ درصد بهبود دهد.
بیمه ایران پارسال توانست با وجود پرداخت خسارت های بزرگ در بخش انرژی مانند پتروشیمی بوعلی، زلزله کرمانشاه و هواپیما، حق بیمه صادر شده خود را نسبت به سال ۱۳۹۵ به میزان هشت درصد افزایش دهد.
اکنون بیمه ایران با سهم ۳۳ درصدی در کل پرتفوی صنعت بیمه کشور، به طور میانگین روزانه ۳۳ میلیارد تومان خسارت به زیاندیدگان پرداخت می کند.

Twitter Google+ Facebook
1,247 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه