تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 111458 تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس اتحادیه طلا و جواهر با تاکید بر جو آرام در بازار، از افزایش اندک خرید مصنوعات طلا در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، آیت محمدولی  درباره حال و هوای بازار طلا و سکه، اظهار داشت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته شاهد به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا در این بازار هستیم که یکی از دلایل آن نگاه مثبت اقتصادی دولتی به این بازار است که هم موجب ایجاد آرامش در بازار شده و هم قیمت ها نیز تاحدودی به ثبات رسیده است.

وی افزود: موضوع دیگر این است که جو روانی که در مقطعی بین مردم وجود داشت و موجب التهاب در بازار شده بود، کاهش یافته و مردم از خریدهای سرمایه ای به سمت خرید مصنوعات و مصرفی در حال حرکت هستند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه گفت: البته این روند بسیار کند است و هنوز میزان خریدها چشمگیر نشده اما خوشبختانه شرایط بازار به مراتب بهتر از قبل شده و این امید را داریم که با افزایش خرید مصنوعات، تولید صنعت طلا و جواهر نیز رونق قبل را داشته باشد.

محمدولی با تاکید بر اینکه باید وضعیت بازار به گونه‌ای باشد که مردم بتوانند به راحتی به خرید و فروش مصنوعات طلا اقدام کنند، درباره پیش بینی از وضعیت بازار در روزهای آتی،گفت: با وجود روند فعلی و واکنش مردم به تغییرات قیمتی در بازار، انتظار بهبود شرایط بازار وجود دارد و ما این امید را داریم تا داد و ستد در بازار رونق گرفته و مردم برای خرید مصنوعات طلا بتوانند به راحتی تصمیم گرفته و برای خرید اقدام کنند که نشان دهنده رشد بازار در اینده است.

به گزارش ایبِنا، به دنبال افزایش قیمت ها در ابتدای سال جاری در بازار ارز و نوسانات هیجانی در این بازار، جو روانی میان مردم برای خرید و سرمایه گذاری ارز، طلا و سکه ایجاد شد به گونه ای که هر سکه تمام بهار آزادی حباب قیمتی چند صد هزار تومانی داشت و مردم مشتاقانه اقدام به خرید و فروش در بازار می کردند و این خود عاملی برای برهم خوردن آرامش و ثبات بازار و افزایش قیمت ها بود.

اما با اقدامات کنترلی دولت و بانک مرکزی و اجرای سیاست‌های مدیریت بازار، قیمت‌ها آرام آرام روند کاهشی را طی کردند و به گفته فعالان این دو بازار، اکنون ثبات و آرامش نسبی در بازار وجود دارد و همین موضوع عاملی شده تا جو روانی چند ماه قبل و خریدهای هیجانی به مانند گذشته وجود نداشته باشد.

Twitter Google+ Facebook
1,506 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه