تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 111488 تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان از منابع قرض الحسنه مردم هم اکنون در اختیار بانک ها قرار دارد در حالی که صرف اعطای تسهیلات قرض الحسنه نشده و مشخص نیست صرف چه اموری شده است. این وضعیت در شرایطی رخ داده که طبق آمار بانک مرکزی، بیش از ۲۰۰ هزار نفر هم اکنون در صف دریافت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی هستند.

به گزارش بانک مردم به نقل از مقاومتی نیوز طبق آخرین آمار منتشر شده از بانک مرکزی مربوط به شهریورماه سال جاری، بانک ها معادل ۹۱.۳ هزار میلیارد تومان سپرده قرض الحسنه از مردم جذب نموده اند.

این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۴۱ درصدی و نسبت به آغاز سال با رشد ۱۴ درصدی مواجه شده است.

وضعیت نامشخص ۲۳ هزار میلیارد تومان سپرده قرض‌الحسنه مردم در بانک‌ها

این درحالیست که بررسی تسهیلات قرض الحسنه اعطایی بانک ها نشان می دهد که از این مبلغ، تاکنون تنها ۶۸.۲ تسهیلات قرض الحسنه به مردم اعطا شده است.

بر این اساس بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان از منابع قرض الحسنه مردم هم اکنون در اختیار بانک ها قرار دارد در حالی که صرف اعطای تسهیلات قرض الحسنه نشده و مشخص نیست صرف چه اموری شده است؛ حال آنکه طبق آمار بانک مرکزی، بیش از ۲۰۰ هزار نفر هم اکنون در صف دریافت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی هستند.

بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی باید جهت بررسی این تخلف بانک ها اقدام نموده و زمینه را برای اصلاح آن فراهم نمایند.

Twitter Google+ Facebook
1,737 views
نظرات
  1. قنبریان چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

    جالب این است که بسیاری از بانک ها دیگر بر روی این حساب ها تبلیغات و قرعه کشی ندارند و تبلیغات خود را به سمت حساب های دیگر منحرف کرده اند بطور نمونه در بانک تجارت الان مدت ۵ سال است که اقدام به انحراف مسیر قرض الحسنه کردند و منابع حساب قرض الحسنه را به سمت جاری کارت منحرف کرده اند و این در حالی است که منابع زیادی از مردم هنوز هم در حساب های سنتی وجود دارد که بانک از انها بهره می برد ولی هیچ قرعه کشی بر روی این حساب ندارد در صورتی که یکی از ارکان بانکداری بدون ربا قرض الحسنه می باشد که کنار گذاشته شده است

  2. احمد چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

    ۱۲ تا ۱۳ درصد از این مبلغ که معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان است، به عنوان سپرده قانونی و موچودی صندوق نزد بانک مرکزی و در خزانه بانکها ذخیره سازی شده، پس ۲۳ هزار میلیارد تومان نیست و ۱۱ هزار میلیارد تومان است و اگر به صورتهای مالی بانکها مراجعه کنید محل مصرف این مبلغ را پیدا خواهید کرد.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه