تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 122196 تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: کمیسیون قضایی مجلس آماده تعامل با قوه قضاییه برای برخورد با دلالان بازار است.
به گزارش بانک مردم، یحیی کمالی‌پور در گفتگو با ایبنا، با انتقاد از گرانی های اخیر در بازار، اظهار داشت: رقمی در حدود ١١ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی اختصاص یافته، اما کاهشی قیمتی در بازار رخ نداده است.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ساماندهی نرخ ها در بازار، افزود: نوسانات ارز و طلا نقدینگی را سرگردان کرده و مردم هر روز با پول های در اختیار خود به علت نبود برنامه مناسب در بخش تولید حباب نرخ ها را بیشتر می کنند.
وی با بیان اینکه دولت باید با برنامه مداری بازار را به سمت آرامش هدایت کند، تصریح کرد: متاسفانه شرایط برای حضور دلالان در بازارهای مختلف فراهم شده که این خود بر حجم حباب قیمت ها افزوده است.
کمال‌پور با تاکید بر اینکه شرایط زندگی برای اقشار ضعیف جامعه به شدن سخت شده است، گفت: دولت باید هر چه سریع تر با شناسایی اقشار ثروتمند و حذف آنها از لیست دریافت یارانه حمایت های مستمر و بیشتری از جامعه هدف انجام دهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه با اختصاص ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی باید قیمت ها در بازار افت داشته باشند، افزود: متاسفانه دلالی و واسطه گری اجازه کاهش نرخ ها به نفع قشر ضعیف جامعه را نمی دهد.
وی بر ضرورت تشدید نظارت ها به ویژه در روزهای پایانی سال در بازار خبر داد و گفت: دولت باید با تشکیل کارگروه های تخصصی، گرانی و تورم را مهار کرده و نگرانی های مردم بابت تامین مایحتاج اصلی را از بین ببرد.
کمالی پور همچنین از قاطعیت مجلس به ویژه کمیسیون قضایی و حقوقی در برخورد با متخلفان بازار خبر داد و افزود: در صورتی که تخلفی از هر واحد صنفی به مجلس در خصوص احتکار یا کم فروشی و مانند آن گزارش شود، به طور حتم با تعامل با قوه قضاییه برخوردهای قهری آغاز خواهد شد.

Twitter Google+ Facebook
514 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه