تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 122440 تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: موسسه اعتباری کوثر یکی از موسسات اعتباری است که در بانک سپه ادغام شده و سهام آن به زودی بازخرید می شود.
به گزارش بانک مردم به نقل از اخبار بانک، در ادامه بررسی سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری ادغام شده در بانک سپه این بار به سراغ موسسه اعتباری کوثر رفتیم.
سهام موسسه اعتباری کوثر در مرداد ماه سال ۹۱ از طریق پذیره نویسی عمومی به قیمت ۱۰۰ تومان عرضه شد.
سهام این موسسه سرمایه این موسسه تاکنون چندین بار افزایش سرمایه داشته و نوسان قیمتی آن نیز چندان زیاد نبوده است.
بررسی سوابق قیمتی سهام این موسسه اعتباری ادغام شده در بانک سپه نشان می دهد که معمولاً قیمت این سهم روند نزولی داشته و در آخرین روز معامله قبل از بسته شدن به حدود ۸ ماه پیش نیز به قیمت ۵۷ تومان خرید و فروش شده است.
در فروردین ماه سال ۹۵ سقف قیمتی سهام این موسسه به قیمت ۱۹۲ تومان بوده که از آن تاریخ به بعد همواره در حال نزول و کاهش قیمت بوده است.
این کاهش قیمت تا اواخر همان سال ادامه داشته و در بهمن ماه ۹۵ در قیمت ۱۰۰ تومان برای مدت ۱۵ ماه بسته شده و سپس با ۲۵ درصد کاهش قیمت به مبلغ ۷۵ تومان بازگشایی شد.
از اردیبهشت ماه سال جاری نیز خرید و فروش این سهم از مبلغ ۷۵ تومان آغاز و در تیر ماه به قیمت ۵۷ تومان رسید و از آن تاریخ نیز بسته شده است.
با توجه به سوابق قیمت سهام ۵ بانک و موسسه اعتباری می‌توان گفت قیمت سهام کوثر کمترین قیمت را در بین ۴ بانک دیگر دارد و البته کسانی که در روز آخر قبل از بسته شدن نماد، سهم را به قیمت ۵۷ تومان خریداری کرده‌اند می‌توانند با دستورالعمل جدید بانک مرکزی به قیمت ۱۰۰ تومان آن را به فروش و سود ۴۰ درصدی را در مدت ۸ ماه کسب نمایند.

Twitter Google+ Facebook
611 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه