تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 122614 تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سازمان بورس با کاهش پیشنهادهای درخواستی بانک تجارت، مپنا، قند مرودشت و سرماآفرین،مجوز افزایش سرمایه ۳۹۰، ۳۶، ۲۴ و ۴۷ درصدی را از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و سود انباشته صادر کرد.
به گزارش بانک مردم، آخرین رویدادهای مربوط به تامین مالی شرکت ها از بازار سرمایه نشان می دهد بانک تجارت، مپنا، قند مرودشت و سرما آفرین مجوز افزایش سرمایه ۳۹۰، ۳۶، ۲۴ و ۴۷ درصدی را از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و سود انباشته از سازمان بورس را گرفته اند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.
بر این اساس،بانک تجارت که درخواست افزایش سرمایه ۴۵۸ درصدی داده بود، توانست مجوز افزایش سرمایه ۳۹۰ درصدی را از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها بگیرد تا سرمایه فعلی را از ۴٫۵۷ به ۲۲٫۳ هزار میلیارد تومان برساند و تبدیل به بزرگترین بانک بورسی شود. تامین مالی “وتجارت” صرف اصلاح ساختار مالی و خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت می شود.
همچنین مجوز افزایش سرمایه مپنا هم با کاهش از ۵۰ به ۳۶ درصد صادر شد تا سرمایه از ۲ به ۲٫۷۲ هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی “رمپنا” از محل سود انباشته و صرف اصلاح ساختار مالی می شود.
سازمان بورس با کاهش درخواست افزایش سرمایه قند مرودشت از ۵۰ به ۲۴ درصد،موافقت کرد تا بتواند بابت جبران مخارج سرمایه انجام شده و اصلاح ساختار مالی،سرمایه فعلی را از ۲۰ به ۲۴٫۷ میلیارد تومان برساند. تامین مالی “قمرو” از محل سود انباشته صورت می پذیرد.
سرما آفرین هم که پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۳ درصدی داده بود،توانست مجوز ۴۷ درصدی را از سازمان بورس بگیرد که در این راستا می تواند سرمایه را از ۱۴٫۸ به ۲۱٫۸ میلیارد تومان برساند.تامین مالی “لسرما” از محل سود انباشته و صرف اصلاح ساختار مالی و تامین سرمایه در گردش می شود.

Twitter Google+ Facebook
2,867 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه