تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 122887 تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
اتحادیه اروپا

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: متوسط نرخ تورم کشورهای عضو اتحادیه اروپا در دوازده ماه منتهی به فوریه ۲۰۱۹ به ۱٫۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایسنا، در پایان دوازده ماه منتهی به فوریه، نرخ تورم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل به ۱.۶ درصد رسیده است. در همین مدت متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو نیز با افزایش مشابه ۰.۱ درصدی از ۱.۴ درصد در ژانویه به ۱.۵ درصد در فوریه رسیده است.

در این مدت پایین‌ترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به ایرلند با ۰.۷ درصد بوده است و پس از این کشور، یونان، کرواسی و قبرس هر سه با تورم ۰.۸ درصدی قرار دارند. بیشترین نرخ تورم نیز مربوط به رومانی با چهار درصد بوده است و پس از این کشور، مجارستان با تورم ۳.۲ درصدی و لتونی با تورم ۲.۸ درصدی، دیگر کشورهای با تورم بالا در اتحادیه اروپا بوده‌اند.

بزرگ‌ترین محرک تورم اتحادیه اروپا در دوازده ماه منتهی به فوریه ۲۰۱۹، تورم بخش خدمات با ۰.۶۶ درصد و غذا و نوشیدنی با ۰.۴۴ درصد بوده‌اند. تورم بخش انرژی نیز در این مدت معادل ۰.۳۵ درصد برآورد شده است.

در بین دیگر کشورها، نرخ تورم ایتالیا ۱.۱ درصد، لهستان ۱.۳ درصد، اتریش ۱.۴ درصد، فرانسه ۱.۶ درصد، آلمان ۱.۷ درصد، انگلیس ۱.۸ درصد و هلند ۲.۶ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که در اتحادیه اروپا عضو نیستند، نرخ تورم ایسلند یک درصد، نروژ ۳.۴ درصد و سوئیس ۰.۷ درصد بوده است.

لازم به ذکر است منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

Twitter Google+ Facebook
1,344 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه