تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 123029 تاریخ انتشار : ۲ فروردین ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی طرح سپرده‌گذاری ارزی در مجلس برای تبدیل آن به قانون خبر داد

مجلس به دنبال تصویب قانون سپرده‌گذاری ارزیبه گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا؛ ­­ عزت الله یوسفیان ملا­ با اشاره به اهمیت سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها، گفت: در زمینه ­سپرده‌گذاری ارزی ­در بانک‌ها خلاء قانونی و خلاء اعتماد عمومی داریم.

وی­ با بیان اینکه قانون صریحی برای سپرده‌گذاری ارزی در سیستم بانکی کشور وجود ندارد، اظهار داشت: از آنجایی که هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد مشخص نیست اگر مردم دلار و یورو در بانک سپرده‌گذاری کنند، چه اتفاقی برای سرمایه آن‌ها می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه در مجلس طرحی برای سپرده‌گذاری ارزی مطرح است، گفت: این طرح یا قانون سپرده‌گذاری می‌تواند با جلب اعتماد عمومی سرمایه‌های ارزی کشور را جذب سیستم بانکی کند و در آن هم نفع سپرده‌گذار دیده شود هم منافع بانک‌ها.

یوسفیان ملا تاکید کرد: قانون می‌تواند اعتماد مردم به دولت و سیستم بانکی را قرص و محکم کند، با این حال طرح سپرده‌گذاری ارزی هنوز در حال بررسی بوده و نهایی نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: هر زمان این طرح در صحن علنی بررسی و تصویب شود و از سوی دیگر به تایید شورای نگهبان برسد باید از سوی دولت اجرایی و نسبت به جذب سرمایه‌های ارزی در بانک‌ها اقدام شود.

Twitter Google+ Facebook
539 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه