تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 123100 تاریخ انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۸
لازمه رونق تولید، خروج سرمایه های مردم از بانک ها است
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: برهان صلواتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نامگذاری امسال با عنوان رونق تولید نشان از اشرافیت رهبر معظم انقلاب بر مشکلات کشور و ذکاوت ایشان از راهکارهای برون رفت از این مشکلات دارد، اظهار داشت: اگر می خواهیم تولید رونق یابد حتما باید شعار سال گذشته که حمایت از کالای ایرانی بود را اساس کار قرار دهیم چراکه با خرید کالای ایرانی تولید آن رونق می یابد و کارگر و اقتصاد ایران هم از آن بهره مند می شود.
وی به نقش و جایگاه مردم در تحقق اهداف شعار ‘رونق تولید’ اشاره کرد و گفت: مردم نباید معطل بخش دولتی بمانند بلکه خودشان باید به دل سرمایه گذاری های تولید محور بزنند و این مهم نیازمند هدایت سرمایه های سرگردان و پس اندازهای بانکی به سمت تولید است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کردستان اضافه کرد: در هرکشوری که بانکداری توسعه پیدا کرده صنعت و راندمان تولید در آن کشور دچار افت شده و از سرمایه گذاری های مولد کاسته شده است.
وی اظهار داشت: رونق تولید مانع تعدیل شدن نیروهای کار و جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌ها و درنهایت کاهش بیکاری و افزایش ارزش پول ملی می شود و این مهم خود یکی از راهکارهای سیاست اقتصادی در حفظ استقلال نظام جمهوری اسلامی است.
حضرت آیت الله خامنه ای در پیام نوروزی سال ۹۸، امسال را به عنوان سال« رونق تولید» نامگذاری و تاکید کردند: باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند و از اول سال تاآخر آن، انشاءلله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد. اگر این طور باشد، امیدواریم که انشاءالله حل مشکلات اقتصادی راه بیفتد.
Twitter Google+ Facebook
2,577 views
نظرات
  1. . دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

    رونق تولید با کنترل تورم ودر نتیجه جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی امکانپذیر است خروج نقدینگی از بانکها بدون تدبیر برابر با وضعیت فعلی اقتصاد مملکت است. بنظر در گام اول باید ارزش سپرده های مردم بازگردد و سپس با تضمین و تشویق در بازار بورس سرمایه گزاری گردد تازمانی که دولت از طریق کاهش ارزش پول ملی! کسب درآمد میکند و بدهی پرداخت میکنه رونق تولید ملی میسر نمیشود.آقایان بدانند که سپرده های مردم در بانک ها نه باعث جلوگیری از رونق تولید ملی هستند ونه مشکل بلکه نحوه برخورد سیاست گذار مهم است. باید توان مالی مردم افزایش و حفاظت شود.حال این کار با افزایش دستمزد ها درست نمیشه بلکه با پرداخت بدهی هایشان به بانکها میسر میشود آنهم نه فقط برای روستا هاو عشایر بلکه بعنوان مثال پرداخت بدهی مردم به پروژه هایی مثل مسکن مهر و وام های حمایتی و…. بدون خرج کردن منابع باد آورده رونق امکان پذیر نیست.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه