تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 124141 تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
اتریش

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی اتریش اعلام کرد دولت این کشور استقلال این نهاد را به مخاطره انداخته است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایسنا ، سباستین کورتس، صدراعظم محافظه کار اتریش که دولتش با حزب دست راستی آزادی ائتلاف کرده است سال گذشته از برنامه خود برای اصلاحات ساختاری نظام بانکی اتریش خبر داده بود. اکنون به نظر می‌رسد که این اصلاحات به محل جدی اختلاف بین بانک مرکزی و دولت این کشور تبدیل شده است.

بانک مرکزی اتریش در واکنش به برنامه دولت اعلام کرده است که این برنامه تنها منجر به پیچیده‌تر شدن و پرهزینه تر شدن نظام بانکی می‌شود و این ترس وجود دارد که با این اصلاحات پرهزینه و پیچیده و ایجاد بخش‌های جدید در وزارت دارایی، هزینه‌های زیادی به اتریش تحمیل شود.

دولت اتریش اعلام کرده است تا پیش از پایان تابستان لایحه را برای تأیید به پارلمان ارسال خواهد کرد. طبق این قانون بانک مرکزی موظف خواهد بود ۹۵ درصد سود سالانه خود را به دولت پرداخت کند. بانک مرکزی اتریش اعلام کرده است کاهش توانایی این بانک برای درآمدزایی و ذخیره سود از نظر این بانک به عنوان تلاش دولت برای تضعیف این بانک قلمداد می‌شود.

با این حال یکی از سخنگویان وزارت دارایی اتریش با رد اتهامات بانک مرکزی این کشور گفته است که این اقدام در بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی نیز انجام می‌شود و در هلند نیز بانک مرکزی موظف به پرداخت ۹۵ درصد سود سالانه خود به دولت است.

اوالد نووتنی، رئیس بانک مرکزی اتریش بیشتر به حزب رقیب سوسیال دموکرات گرایش دارد و در بسیاری از موارد با سیاست‌های دولت فعلی مخالف است. بیانیه بانک مرکزی اتریش تنها چند روز پس از آن منتشر می‌شود که ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا نسبت به کاهش استقلال بانک مرکزی آمریکا هشدار داده و گفته بود خطر چندانی متوجه استقلال بانک مرکزی اروپا نیست.

Twitter Google+ Facebook
483 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه