تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 124336 تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس کل بانک مرکزی در دیدار با دریا اورس سفیر ترکیه ضمن گلایه از کند بودن توسعه بانکی دو کشور، خواهان افزایش هرچه بیشتر همکاری ها میان بانک های دو کشور برای تسهیل فعالیت های تجاری شد.

به گزارش بانک مردم به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، رییس کل این بانک با اشاره به دیدارهای پیشین با حضور مقامات عالی رتبه دو کشور کشور، عنوان کرد که در جلسه مشترک پیشین، آقای اردوغان، رییس جمهوری ترکیه بر افزایش سطح همکاری ها، تسهیل روابط بانکی و نیز رفع موانع میان دو کشور تأکید کردند.

گفتنی است در این جلسه دکتر همتی، با اشاره به ظرفیت های تجاری و اقتصادی کشور ترکیه، ضرورت روان شدن فعالیت بانک های آن کشور با تجار ایرانی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد که با وجود اینکه در شرایط فعلی حجم مبادلات تجاری میان دو کشور از سطح مطلوبی برخوردار است، اما با هدف ترسیم شده ۳۰ میلیارد دلار فاصله دارد و امیدواریم که در آینده نیز حجم مبادلات با توجه به توانمندی‌های متقابل دو کشور بیش از پیش افزایش یابد.

همچنین در این دیدار دریا اورس، سفیر ترکیه در ایران با اشاره به توافقات سازنده روز گذشته فی مابین وزرای امور خارجه ایران و ترکیه، خواهان عملیاتی شدن هرچه سریع تر این امر در روابط تجاری دو کشور شد.

گفتنی است، سفیرترکیه با اشاره به سابقه روابط دو کشور ابراز امیداوری کرد که روابط اقتصادی میان دو کشور تسریع و تسهیل شود.

یادداشت همتی

رییس کل بانک مرکزی در اینستاگرام در مورد این دیدار نوشت:

🔻بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۹ فروردین
۹۸ بنا به درخواست سفرای سویس وترکیه جداگانه با آنها دیدار داشتم.

🔻سفیر سویس آمادگی کشورش برگشایش مجدد کانال بانکی بین دو کشور تأکید کرد. به ایشان گفتم راه اندازی کانال بانکی بین دو کشور برای توسعه تجارت بین دو کشور بعد از چند سال وقفه مورد حمایت ماهست وباید بدون توجه به فشارهای آمریکا براساس منافع دو کشور همکاری های تجاری و پولی را گسترش بدهیم.

🔻دردیداربا سفیر ترکیه بر نارضایتی تجار وبانکهای ایرانی ازنحوه همکاری بانکهای آن کشوراشاره وخواستار
تسهیل روابط بانکی دوکشور برمبنای توافق رؤسای جمهور دوکشور شدم.

🔻ایران و ترکیه هدف حجم تجاری ۳۰ میلیارد دلاری را دربرنامه خود دارند و این امر نیازمند روان سازی عملیات بانکی
وروابط مالی دوکشور است.

Twitter Google+ Facebook
420 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه