تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 124455 تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه ١٣٩٨ به ۳۰.۶ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۲۶.۹ درصد) ۳.۷ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
به گزارش بانک مردم، در فروردین ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل تورم (۱۰۰=١٣٩۵) به ۱۷۰٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۴ درصد افزایش نشان می­دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۱٫۴ درصد می‌باشد؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ۵۱٫۴ درصد بیشتر از فروردین ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده ­اند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (۴۷٫۵ درصد) ۳٫۹ واحد درصد افزایش یافته است.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه ١٣٩٨ به ۳۰٫۶ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۲۶٫۹ درصد) ۳٫۷ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٨,٨ درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» ١.۶ درصد افزایش نشان می­دهد.
درصد تغییرات قیمت در ماه جاری نسبت به فروردین ماه ١٣٩٧ برای این دو گروه به ترتیب ٨۵.٣ و ٣٧.٨ درصد می­باشد.شاخص قیمت کل برای خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه ١٣٩٨ به عدد ۱۶۹٫۳ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٧ درصد افزایش نشان می‌دهد.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰ درصد است که نسبت به ماه قبل (۴۶٫۶ درصد) ٣.۴ واحد درصد افزایش داشته است.
شاخص قیمت کل برای خانوارهای روستایی کشور در فروردین ماه ١٣٩٨ به عدد ۱۸۰٫۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۵.٨ درصد افزایش نشان می‌دهد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۹٫۴ درصد است که نسبت به ماه قبل (۵۲٫۷ درصد) ۶.٧ واحد درصد افزایش داشته است.برای مشاهده جزئیات و جداول خبر به فایل پیوست مراجعه کنید.

Twitter Google+ Facebook
601 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه