تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 124524 تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  گزارش ها نوید اتفاقات مساعدی را برای بازار سرمایه می دهد ، سال ٩٨ سال خوبی برای بازار سهام است. مردم تشنه یادگیری بورس هستند؛ فاینکس پلی به سوی این مسیر است  و در دورهمی بین مردم و اهالی بازار سرمایه به یاد عزیزان آسیب دیده ناشی از سیل خواهیم بود.

به گزارش بانک مردم به نقل از بورس ۲۴: این روزها بازار سرمایه است، که از این رشدها عقب مانده. مردم هم این را می دانند و تشنه یادگیری بورس هستند. صلواتی کارشناس خبره بازار سهام، ضمن بیان این مطلب در ادامه سخنان خود با انتقاد از برخی انتقادات نسبت به برگزاری نمایشگاه بورس، با فاصله کمی از بحران سیل در کشور گفت: تنها سالیانه یک بار فرصت فرهنگ سازی در بورس برای اهالی بازار سرمایه فراهم می شود، که نباید آن را از دست داد. وی اضافه کرد: اتفاقا شرایط کمک به آسیب دیدگان ناشی از سیل با این دور هم جمع شدن ها نیز ممکن می شود و می توان به شکل سازمان یافته هم این کار را انجام داد. می توان برای کمک به سیل زدگان گلریزان داشت و این کار زیبا می تواند، در کنار نمایشگاه به الگویی زیبا برای کار خیر بدل شود…

تنها یک بار در سال فرصت داریم، که در زمینه فرهنگ سازی در بورس فعالیت کنیم. بنابراین برگزاری نمایشگاه بورس برای بازار سرمایه ایران کاملا یک امر حیاتی است.

همراهی با شعار سال ۹۸

صلواتی کارشناس خبره بازار سرمایه ضمن بیان این مطلب، در ادامه سخنان خود گفت: مقام معظم رهبری سال ۹۸ را سال رونق تولید نام گذاری کردند. در این شرایط بازار سرمایه می تواند، با این هدف اقتصادی سال بسیار همراه شود.

او ادامه داد: آموزش برای مخاطبان نمایشگاه بورس که با هدف آشنایی با بازارهای مالی به فاینکس می آیند، بسیار ضروری است. کارشناسان و اساتید خوش نام بایستی بازار را به شکلی اصولی به مخاطبان و علاقمندان مراجعه کننده آموزش بدهند.

اهمیت اصول سرمایه گذاری

وی افزود: کلیشه جواب نمی دهد. کار کاربردی در یاد دادن اصول سرمایه گذاری است ، که شرایط اینگونه آموزش ها در این نمایشگاه فراهم شده است.

به گفته او معرفی ابزارهای مالی مشترک، محصولات مالی و معرفی ریسک ها به مردم جهت روبرو شدن با واقعیت های بازار سهام برای تصمیم گیری آنها موضوعی حائز اهمیت بوده که در فاینکس ۲۰۱۹ بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

صلواتی ادامه داد: در ۱۶ ماه گذشته بازارهای موازی بورس رشد خیره کننده ای داشته اند و تمام بازارهای رقیب رشد سنگینی را تجربه کرده اند.

عقب ماندن از رشد بازارهای موازی

او گفت: رشد مسکن به قدری بوده که این روزها شاهد رکود در بخش مسکن هستیم. در حوزه خودرو نیز همین طور. نرخ ها در این بازارها دیگر دارای جذابیت برای سرمایه گذاری نیستند.

وی افزود: این روزها بازار سرمایه است، که از این رشدها عقب مانده. مردم هم این را می دانند و تشنه یادگیری بورس هستند.

صلواتی اظهار داشت: فاینکس، یک شرایط دورهمی بین مردم و اهالی بازار سهام به وجود خواهد آورد که می تواند بسیار کاربردی باشد. اینکه پزشکان به بازار سهام بیایند، مهندسان بیایند، اقشار مختلف جامعه با این بازار آشنا شوند اتفاق بسیار خوبی است، که با برگزاری اینگونه نمایشگاه ها شرایطش مهیا خواهد شد.

دوران طلایی بازار سرمایه

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اقدامات بسیار مناسبی در راه بهبود بازار سرمایه صورت پذیرفته، همانند کاهش تخلفات، ساماندهی سامانه کدال جهت ارائه گزارش های ماهیانه، و گزارش های دوره ای. شرایط بازار سرمایه از گذشته نیز به مراتب بهتر شده و به نوعی می توان گفت: سازمان بورس با حضور شاپور محمدی و مدیران فعلی بازار سرمایه دورانی طلایی خود را طی می کند.

او با انتقاد از برخی انتقادات نسبت به برگزاری نمایشگاه بورس، با فاصله کمی از بحران سیل در کشور گفت: تنها سالیانه یک بار فرصت فرهنگ سازی در بورس برای اهالی بازار سرمایه فراهم می شود، که نباید آن را از دست داد.

الگویی زیبا برای کار خیر؛ کمک به سیل زدگان در فاینکس

وی اضافه کرد : اتفاقا شرایط کمک به آسیب دیدگان ناشی از سیل با این دورهم جمع شدن نیز ممکن می شود؛ می توان به شکل سازمان یافته این کار را انجام داد و سازمان بورس می تواند در راه سیل زدگان گلریزانی انجام دهد. این کار زیبا می تواند در کنار نمایشگاه به الگویی زیبا برای کار خیر بدل شود.

این تحلیگر بازار سرمایه گفت: با کمی توجه به هزینه های اضافی و حذف آنها، همانند، چاپ بروشور، و گذاشتن فیلم های آموزشی، به جای چاپ بر روی کاغذ و مواردی از این دست می توانیم صرفه جویی هایی در هزینه ها انجام داده و رقم صرفه جویی شده را به عزیزان آسیب دیده ناشی از سیل اختصاص دهیم.

م

محسن جندقی ( وطن امروز، بانک مردم)

۲:۱۰ویرایش شده

یک تحلیل گر خبره بازار سهام: امسال رشد بورس را شاهد خواهیم بود

قیمت ها در بازارهای موازی به اوج رسیده اند، اما در بورس نه

بورس حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت

بهترین شرایط برای آشنایی مردم با بازار سرمایه در فاینکس ٢٠١٩ فراهم شده

در این رویداد با همدلی می توانیم، حامی عزیزان سیل زده نیز باشیم

بورس ۲۴: در سالی که بازار سرمایه می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد، برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رویداد مهمی است، که بایستی با جدیت دنبال و درباره آن اطلاع رسانی شود. همایون دارابی کارشناس خبره بازار سرمایه در گفتگویی با خبرنگار بورس ٢۴، ضمن بیان این مطلب گفت: در این شرایط می توان مردم و علاقمندان را با بازار سرمایه آشنا کرد، که بهترین شرایط برای انجام این کار در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فراهم شده است و…

برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در سالی که بازار سرمایه می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد، رویداد مهمی است، که بایستی با جدیت دنبال و درباره آن اطلاع رسانی شود.

بورس دست بالا را نسبت به بازارهای رقیب دارد

همایون دارابی کارشناس خبره بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس ۲۴، ضمن بیان این مطلب در ادامه سخنان خود گفت: ما شاهد بودیم، که از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته جریان ورود نقدینگی به بازار شدت گرفت و حالا نیز قوی تر شده؛ بنابراین می توان با قاطعیت تاکید کرد، این روزها در شرایطی هستیم، که بازارهای موازی بورس به اوجی رسیده اند که فراتر رفتن از آن دیگر چندان قابل تصور نیست.

این یک تحلیگر خبره بورس ادامه داد: در این شرایط می توان مردم و علاقمندان را با بازارسرمایه آشنا کرد، که بهترین شرایط برای انجام این کار در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فراهم شده است.

جذابیت یک نمایشگاه تخصصی

وی ادامه داد: من معتقدم مخاطبی که به بازدید از نمایشگاه بورس می آید، با مخاطب نمایشگاه های عامه پسند متفاوت است.

او ادامه داد: ماهیت این نمایشگاه تخصصی است و بایستی به سوی تخصصی گرایانه شدن نیز پیش برود، تا شخصی که با هدف آشنایی با اصول سرمایه گذاری و آموزش به این نمایشگاه آمده، دست پر این نمایشگاه را ترک کند.

به گفته او جذابیت بازار طلا، ارز، مسکن، خودرو و سپرده های بانکی (با توجه به ماه شمار شدن سپرده ها) نسبت به گذشته کم رنگ شده و بازار سرمایه در این شرایط در سال جاری می تواند، حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

سیل آمد، اما زندگی ادامه دارد

این فعال بازار سرمایه با انتقاد از برخی مباحث مطرح شده در رابطه برگزاری نمایشگاه بورس (با توجه به نزدیکی زمان نمایشگاه با حادثه سیل در کشور) خاطرنشان کرد: این رویداد (فاینکس) یک اتفاق صنفی بسیار مهمی است، که در حوزه اقتصاد ایران سالی یک بار رخ می دهد.

دارابی تصریح کرد: حادثه سیل یک اتفاق تلخی بود، که متاسفانه با آن روبرو شدیم. حال که نباید همه چیز تعطیل شود و کارها را متوقف کنیم.

فاینکس ۲۰۱۹ اتفاق خوبی است، برای کمک به عزیزان سیل زده

وی تاکید کرد: اتفاقا با برگزاری فاینکس ۲۰۱۹ شرایطی خوبی برای یاری رساندن به این عزیزان فراهم می شود و بازار سهام می تواند، با همدلی ها برخی خسارات وارد شده به برخی هموطنان عزیز را جبران کند.

بیائیم یاری رسان باشیم

او گفت: ارائه دستاوردهای یک ساله بازارهای مالی اتفاق مهمی است، که با فاینکس شاهد آن خواهیم بود. بنابراین برگزاری نمایشگاه را نبایستی یک اتفاق بیش از اندازه تحت الشعاع قرارداده و عزم و اراده بازار نیز می تواند در جهت کمک به مردم معطوف شود.

این تحلیگر خبره بازار سرمایه و اقتصاد با تأکید بر این نکته که نمی شود، به خاطر سیل زندگی را تعطیل کرد و کاری نکرد افزود: زندگی ادامه دارد و کارها بایستی با برنامه ریزی به پیش برود و از این فرصت نیز می توان برای کمک به مردم استفاده کنیم.

وی گفت: من پیشنهاد می کنم، متولیان برگزاری نمایشگاه به سراغ دانشگاهیان رفته، از دانش آموزان مدارس برای حضور و آشنایی با مباحث بورسی دعوت کنند.

به گفته او همچنین حضوراعضای اتاق بازرگانی، اتاق شهرستان ها، شرکت های خارج از بورس، مدیران آنها و نخبگان اقتصادی، نمایندگان مجلس ونیروهای قوه قضائیه، نیز می تواند در این نمایشگاه مثمر ثمر واقع شود.

بورس حرف های زیادی برای گفتن دارد

وی در ادامه درباره شرایط پیش روی بازار سهام گفت: بازار امسال را خوب و مثبت استارت زد. با بازدهی بالا. هم زمان با تحریم سپاه هم ورود نقدینگی حقیقی ها به بازار فزونی یافت و از شروع سال حقیقی ها بیشتر خریداران بازار سهام بوده اند، که این خود اتفاق مبارکی است.

وی اضافه کرد: در بازارسهام پتانسیل های زیادی نهفته است. گزارش های ۱۲ ماهه خوبی هم آمد. پس باید یک جریان رشد و بالندگی را در بازار سهام شاهد باشیم و رویدادهایی همانند فاینکس در این مهم تاثیر گذار است.

توسعه بازار ادامه دار است

Twitter Google+ Facebook
1,155 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه