تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 124544 تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یک تولیدکننده با بیان اینکه با گذشت دو ماه از رفع مشکلات تخصیص ارز به تولیدکنندگان فقط ۳۰ تا ۳۵ درصد پرونده های ارسالی به گشایش اعتبار منجر شده است، گفت: ما مجبوریم ریال‌های خود را در بانک‌های عامل برای تخصیص ارز بلوکه کنیم تا با مشقت ارز بگیریم.

هشدار یک تولیدکننده از 7 خوان بانک‎ها برای تخصیص ارز واردات/ نگرانی از تولید در ماه‎های آتی

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، حسین فتاحی  با اعلام اینکه اواخر سال گذشته بنا به دلایلی پرونده های ارسالی تولیدکنندگان به بانک مرکزی برای تخصیص ارز واردات مواد اولیه به نتیجه نمی‌رسید، اظهار داشت: بعد از مکاتبات بسیار در نهایت اسفند ماه سال گذشته روند تخصیص ارز به پرونده های تولیدکنندگان برای واردات مواد اولیه آغاز شد اما متأسفانه روند کُند این موضوع عاملی شده تا هنوز تولیدکننده به مواد اولیه مورد نیاز خود نرسد.

وی با بیان اینکه با گذشت دو ماه از رفع مشکلات تخصیص ارز به تولیدکنندگان فقط ۳۰ تا ۳۵ درصد پرونده های ارسالی به سیستم بانکی به گشایش اعتبار منجر شده است، افزود:  ما مجبوریم ریال‌های خود را در بانک‌های عامل برای تخصیص ارز بلوکه کنیم اما متأسفانه روند تخصیص ارز بسیار کُند و مشقت زیادی دارد. به عنوان نمونه تولیدکننده ای در بانک مرکزی درخواست یورو  داده و براساس آن ریال پرداخت کرده اما در نهایت بانک عامل می گوید من یورو ندارم و باید یوان بگیرید. همین موضوع عاملی می‌شود تا تولیدکننده بروکراسی روند تخصیص ارز  را دوباره از مرحله اول آغاز کند.

این تولیدکننده با اشاره به اینکه نمی‌دانیم برای تأمین مواد اولیه خود باید چه کار کنیم، گفت: حدوداً در برخی از محصولات لوازم خانگی ۵۰تا ۵۵ درصد از مواد اولیه از محل واردات تأمین می‌شود حال تصور کنید چگونه تولیدکننده می تواند با سنگ اندازی های واردات مواد اولیه فعالیت کند؟ تمام برنامه های تولیدکنندگان طی ماه های آینده مختل شده و کسی هم پاسخگو نیست.

فتاحی با تأکید بر اینکه صرافی‌ها هم برای انتقال یورو ۱۱ تا ۱۲ درصد کارمزد دریافت می‌کنند، تصریح کرد: همین هزینه اولیه نشان می‌دهد تولید کننده مجبور است در گام نخست تولید ۱۱ تا ۱۲ درصد با افزایش هزینه رو به رو شود.

وی کمبود نقدینگی را یکی از مشکلات اصلی واحدهای تولیدی دانست و گفت: وقتی ما نقدینگی کافی در اختیار نداشته باشیم به طور قطع نمی توانیم وارد پروسه تأمین مواد اولیه شویم. در نهایت این تولیدکننده محکوم است یا کاهش حجم تولید داده یا در تکاپو برای تامین مواد اولیه خود باشد.

Twitter Google+ Facebook
915 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه