تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 126124 تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بر خلاف بسیاری از بانک ها و موسسات اعتباری، بانک تجارت مسدودی حساب های قرض الحسنه پس انداز را به میزان ۱۰۰ درصد افزایش داده است!
به گزارش بانک مردم، حساب قرض الحسنه پس انداز از جمله حساب‌هایی است که بدون پرداخت سود و انتفاع در شبکه بانکی افتتاح می شود.
بر اساس تعاریف شرع مقدس حساب قرض الحسنه پس انداز سپرده ای است که دارنده آن وجوه خود را بدون قصد انتفاع و بمنظور اجر معنوی و انجام خدمات بانکی به بانک می سپارد.
اما به نظر می رسد این موضوع در بانک تجارت کمی متفاوت تر از سایر بانک ها و موسسات اعتباری است.
در حالی که در اکثر بانک ها و موسسات اعتباری حداقل مبلغ افتتاح حساب و ماندگاری را به میزان ۱۰ هزار تومان تعیین کرده اند این بانک مبلغ فوق را ۱۰۰ درصد افزایش داده است.اینجا
بانک تجارت این موضوع را هفته گذشته در سایت اینترنتی خود اطلاع رسانی کرده و از مشتریان خواسته است که حساب های زیر ۲۰ هزار تومان خود را به بالای این مبلغ برسانند تا در خرید های خود دچار مشکل نشوند.
به عبارت ساده‌تر این بانک از هر یک از حسابهای قرض الحسنه عادی مبلغ ۲۰ هزار تومان بلوکه کرده و اجازه نمی‌دهد مشتری از آن استفاده کند.
حال مشخص نیست این مبالغ ۲۰ هزار تومان افتتاح حساب کوتاه قرض الحسنه عادی که تعداد زیادی نیز می باشد در دسترس چه کسانی قرار گرفته و چه استفاده هایی از آن می شود.
تصور کنید بعنوان مثال بانک تجارت ۵ میلیون حساب قرض الحسنه عادی دارد که در این حساب ها پیش از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان مسدود بوده که با بخشنامه اخیر این بانک مشتریان الزاما این مبلغ را باید به ۱۰۰ میلیارد تومان برسانند!
این افزایش به نوعی استفاده از منابع مشتریانی است که به قصد کمک به نیازمندان در این بانک افتتاح حساب کرده و حال چاره‌ای جز پذیرش آن ندارند.
مسئولان بانک مرکزی و دستگاه های نظارتی می توانند با ورود به موقع٬ هدف از افتتاح این نوع حساب را مجدداً به مسئولان این بانک متذکر شوند!
به نظر می رسد برای اقناع مشتریان بانک ها برای مسدود کردن رقمی در حساب مشتریان رضایت مشتری را جلب کنند.

Twitter Google+ Facebook
1,015 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه