تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 127017 تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم درباره میزان ارز دانشجویی و چگونگی دریافت آن در سال جدید توضیحاتی داد.

آغاز ثبت‌نام ارز دانشجویی از امروز

به گزارش بانک مردم به نقل از ایسنا، مجتبی صدیقی درباره ارز دانشجویی اظهار داشت: درحال حاضر نرخ ارز برای دانشجویان ایرانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور  هستند همانند نرخ ارز در شش‌ماهه دوم سال ۹۷ است یعنی ارز دانشجویی سال ۹۸ همانند شش‌ماهه دوم سال گذشته به‌صورت آزاد محاسبه می‌شود.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم  به موضوع ارز شناور اشاره کرد و گفت: طبق اعلام بانک مرکزی نرخ ارز دانشجویان در شش‌ماهه اول سال ۹۸ به‌صورت ارز شناور که هرروزه توسط بانک‌ها اعلام می‌شود محاسبه خواهد شد.

وی ادامه داد: شرایط دریافت ارز دانشجویی در سال  ۹۸ مطابق با همان شرایطی است که در شش‌ماهه دوم سال ۹۷ اعلام شد؛ البته باید به این نکته توجه داشت که متقاضیان ارز دانشجویی باید ویزای دانشجویی داشته باشند و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنند.

صدیقی راجع به مقطع کارشناسی گفت: همچنین ارز دانشجویی دوره کارشناسی متعلق به فردی است که تحصیل خود را پیش از اردیبهشت سال ۹۷ شروع کرده‌ باشد.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: افرادی که می‌خواهند ارز دانشجویی دریافت کنند باید حتماً دانشجو باشند زیرا هویت آنها ابتدا توسط  سازمان امور دانشجویان احراز می‌شود و سپس آنها برای دریافت ارز به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

وی همچنین به موضوع ارز برای فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری اشاره کرد و اظهار کرد: دریافت این ارز هم  مانند شرایط سال ۹۷ است؛ امسال  به دانشگاه‌ها سهمیه‌هایی مخصوص برای اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی داده می‌شود اما به‌دلیل محدودیت‌های موجود، سهمیه اختصاصی فرصت مطالعاتی در سال ۹۸ کم است.

صدیقی یادآوری کرد: در حال حاضر سهمیه برای اعزام دانشجویان دوره دکتری به فرصت مطالعاتی خارج از کشور برای شش‌ماهه اول سال ۹۸ به دانشگاه‌ها اعلام شده است و دانشگاه‌ها براساس اولویت‌های خود دانشجویان را به‌منظور دریافت ارز مورد نیاز به سازمان امور دانشجویان معرفی می‌کنند؛ امکان ثبت‌نام برای دریافت ارز دانشجویی آزاد یا ارز شناور از امروز و از طریق سایت سازمان امور دانشجویان آغازمی‌شود.

Twitter Google+ Facebook
298 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه