تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 128623 تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: اگر به دنبال این هستید که با استفاده از میانگین حساب سپرده قابل واریز و برداشت خود تسهیلات بگیرید، می توانید از طرح باران بانک سپهاستفاده کنید.

طرح باران بانک سپه چیست؟

در طرح باران بانک سپه، مشتری با توجه به میانگین حساب قرض‌الحسنه جاری بدون دسته‌چک خود و مدت‌زمان ماندگاری مبالغ واریزی، تسهیلات دریافت می‌کند. در این طرح مشتری می‌تواند تا هر سقفی نسبت به افتتاح حساب اقدام کند و مدت ماندگاری سپرده‌گذاری که بین ۴ تا ۸ ماه تعیین‌شده، ملاک برخورداری از اولویت دریافت تسهیلات خواهد بود. طبق اعلام بانک مسکن، مدت اجرای این طرح تا پایان سال ۹۷ است.

میزان تسهیلات طرح باران

در طرح باران بانک سپه شما می‌توانید تا ۱۲۰ درصد مبلغ سپرده خود و تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنید. در این طرح مبلغ تسهیلات تخصیصی به مشتری بر اساس میانگین مانده‌حساب و مدت‌زمان ماندگاری حساب قرض‌الحسنه جاری بدون دسته‌چک مشتری تعیین می‌شود که حداقل آن ۴ ماه (۶۰ درصد میانگین مانده‌حساب سپرده) و حداکثر ۸ ماه (۱۲۰ درصد میانگین مانده‌حساب سپرده) خواهد بود.
مدت ماندگاری مبالغ واریزی برحسب روز
امتیاز تسهیلات متعلقه برحسب مبلغ
یک
۰٫۰۵ درصد
۱۰
۱ درصد
۲۰
۳ درصد
۳۰
۱۰ درصد
۶۰
۲۵ درصد
۹۰
۴۰ درصد
۱۲۰
۶۰ درصد
۱۵۰
۸۰ درصد
۱۸۰
۱۰۰ درصد
۲۱۰
۱۱۰ درصد
۲۴۰
۱۲۰ درصد

چطور از طرح باران استفاده کنیم؟

مشتریان حقیقی برای استفاده از این طرح تسهیلاتی ابتدا باید حساب سپرده قرض‌الحسنه جاری کارت (بدون دسته‌چک – متمرکز) و با حداقل مبلغ یک‌میلیون تومان افتتاح کنند که در طول اجرای طرح فقط یک‌بار این امکان برای هر فرد وجود دارد. طبق اعلام بانک سپه حداقل مدت‌زمان سپرده‌گذاری ۴ ماه است و مشتری می‌تواند در طول این مدت عملیات واریز و برداشت انجام دهد. مشتریان حقوقی شامل دستگاه‌ها و سازمان‌ها نیز برای دریافت تسهیلات این طرح برای پرسنل زیرمجموعه خود به‌عنوان اشخاص حقیقی، مستلزم عقد تفاهم‌نامه با هماهنگی اداره کل بازاریابی بانک سپه هستند و حداقل افتتاح حساب آن‌ها ۵۰ میلیون تومان است. این حساب از نوع حساب‌های متمرکز بانک سپه است و دارنده این حساب می‌تواند از خدمات سامانه‌های بانکداری اینترنتی، تلفن‌بانک و همراه بانک استفاده کند.

سود و اقساط تسهیلات طرح باران

طبق اعلام بانک سپه، نرخ تسهیلات طرح باران بر اساس میزان تسهیلات و تعداد اقساط، بین ۲ تا ۱۸ درصد متغیر خواهد بود. حداقل و حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات طرح باران نیز بین ۱۲ تا ۳۶ ماه تعیین‌شده که به انتخاب خود مشتری خواهد بود. در صورت حفظ سپرده مشتری در مدت‌زمانی بیشتر از ۸ ماه و تعویق در اخذ تسهیلات پس از پایان دوره انتظار، تأثیری در افزایش مدت بازپرداخت اقساط (بیش از ۳۶ ماه) یا کاهش نرخ سود تسهیلات نخواهد داشت.
نوع تسهیلات بر اساس مدت‌زمان بازپرداخت
درصد تسهیلات پرداختی نسبت به امتیاز مشتری
نرخ سود تسهیلات
تسهیلات ۱۲ ماهه
۶۰ درصد
۲ درصد
۷۰ درصد
۵ درصد
۸۰ درصد
۷ درصد
۹۰ درصد
۹ درصد
۱۰۰ درصد
۱۰ درصد
تسهیلات ۲۴ ماهه
۳۰ درصد
۳ درصد
۴۰ درصد
۷ درصد
۵۰ درصد
۱۰ درصد
۶۰ درصد
۱۲ درصد
۷۰ درصد
۱۴ درصد
۸۰ درصد
۱۵ درصد
۹۰ درصد
۱۶ درصد
۱۰۰ درصد
۱۷ درصد
تسهیلات ۳۶ ماهه
۲۰ درصد
۲ درصد
۳۰ درصد
۹ درصد
۴۰ درصد
۱۲ درصد
۵۰ درصد
۱۵ درصد
۶۰ درصد
۱۶ درصد
۷۰ درصد
۱۷ درصد
۱۰۰ درصد
۱۸ درصد

شرایط دریافت تسهیلات طرح باران

نداشتن چک برگشتی تسهیلات گیرنده و ضامنین در نظام بانکی
فقدان بدهی و تعهدات سررسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول تسهیلات گیرنده و ضامنین در نظام بانکی
مثبت بودن اعتبارسنجی بانک مبنی بر توان بازپرداخت تسهیلات اعطایی تسهیلات گیرنده و ضامنین
تسهیلات طرح صرفاً در شعبه افتتاح کننده حساب قابل پرداخت است.
تسهیلات طرح در قالب کارت اعتباری مرابحه مطابق با رویه‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های موجود قابل پرداخت است و کلیه محاسبات به‌صورت سیستمی انجام می‌شود.
حق تقدم اعطای تسهیلات این طرح برای حساب‌های حقیقی، قابل‌انتقال به غیر نیست.

بلوکه شدن ۱۰ درصد مبلغ تسهیلات

درصورتی‌که مشتری با توجه به میزان سپرده‌گذاری بخواهد از حق تقدم تسهیلات طرح استفاده کند، باید حداقل معادل ده درصد مبلغ تسهیلات متعلقه را به‌عنوان وثیقه نقدی به بانک پرداخت کند. این مبلغ وثیقه در حساب باران مشتری تا زمان بازپرداخت کامل تسهیلات مسدود می‌شود و بعد از تسویه تسهیلات قابل‌برداشت خواهد بود. علاوه بر بلوکه شدن این وثیقه، مشتری برای دریافت تسهیلات باید ضمانت‌های لازم دیگر را نیز به بانک ارائه کند.

ضمانت دریافت تسهیلات طرح باران

طبق قوانین و مقررات اعلام‌شده از سوی بانک سپه، متقاضیان دریافت تسهیلات در طرح باران به ازای دریافت ۱۰ میلیون تومان تسهیلات باید یک ضامن رسمی (کسر از حقوق)، و برای دریافت تسهیلات ۲۰ تا ۳۰ میلیونی باید دو ضامن رسمی (کسر از حقوق) به بانک معرفی کنند. طبق قوانین این طرح امکان ضمانت متقابل اشخاص ممنوع بوده که به‌صورت سیستمی کنترل می‌شود.

استفاده هم‌زمان از کارت‌های اعتباری

درصورتی‌که مشتری قبلاً از تسهیلات کارت اعتباری مرابحه بانک سپه استفاده کرده باشد، امکان دریافت مجدد کارت اعتباری بدون تسویه تسهیلات قبلی امکان‌پذیر نیست. متقاضیانی که از تسهیلات کارت اعتباری سایر بانک‌ها استفاده کرده باشند و مجموع تسهیلات دریافتی آن‌ها در قالب کارت اعتباری از ۵۰ میلیون تومان بیشتر نشده باشد، بدون نیاز به تسویه تسهیلات سایر بانک‌ها، می‌توانند از تسهیلات طرح باران استفاده کنند.
مدارک موردنیاز:
تکمیل فرم درخواست و قرارداد افتتاح حساب سپرده طرح باران
اخذ یک قطعه عکس، مهر و اثرانگشت از افراد بی‌سواد
ارائه اصل و تصویر کارت ملی به همراه اصل و تصویر شناسنامه
منبع:رده
Twitter Google+ Facebook
3,210 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه