تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 129092 تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

مدیرعامل بانک اقتصادنوین: بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی و رفع اشکالات آن بسیار مصمم است

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بانک اقتصادنوین گفت: ثبات و پایداری نظام بانکی کشور مستلزم انجام اصلاحات بنیادی در این صنعت و حرکت در مسیر استاندارد است که خوشبختانه بانک مرکزی به‌عنوان نهاد ناظر بیش از پیش در انجام این ماموریت مصمم است.
به گزارش بانک مردم به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، علیرضا بلگوری در حاشیه بازدید از شعبه نازی‌آباد این بانک با اشاره به لزوم حرکت نظام بانکی در مسیر استاندارد گفت: امروز شاهد آن هستیم که آحاد جامعه، مسئولان عالی کشور و به ‌تبع آن دستگاه‌های نظارتی حساسیت ویژه‌ای روی نظام بانکی و اصلاح آن پیدا کرده‌اند. خوشبختانه بانک مرکزی نیز با توسعه و یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های اطلاعاتی، اصلاحات ساختاری، جدیت در اجرای سیاست‌های نظارتی و برخورد جدی با تخلفات، قدم‌های بسیار موثری در این زمینه برداشته است. این می‌تواند نویدبخش رشد و حرکت نظام اقتصادی کشور و پایداری آن باشد.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین حل معضلات انباشته را از چالش‌های اساسی نظام بانکی کشور و بانک‌ها دانست و گفت: نگاه کوتاه‌مدت مدیریتی در بانک‌ها و ضعف نظام پاسخ‌خواهی و پاسخ‌دهی سبب شده است، آثار کوتاه‌مدت تصمیمات بیشتر مورد توجه قرار گیرد. این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل انباشت معضلات و مشکلات در سیستم بانکداری بوده است.
علیرضا بلگوری با اشاره به پیشرو بودن بانک اقتصادنوین در حرکت به‌ سوی استاندارد گفت: خوشبختانه بانک اقتصادنوین طی سال‌های گذشته همواره به‌عنوان بانکی منضبط و سالم از سوی نهادهای ناظر شناخته شده و این خوش‌نامی اعتماد مشتریان به بانک اقتصادنوین را به همراه داشته است.
او در نظر گرفتن هر شعبه به مثابه یک واحد اقتصادی مستقل را از رویکردهای استراتژیک بانک در سال‌های اخیر و تضمین‌کننده پایداری و رشد بانک برشمرد و گفت: “امروز این رویکرد در بانک اقتصادنوین نهادینه شده است که همه افراد در هر جایگاهی در سود و زیان عملکرد واحد خود شریک و نسبت به آن مسئول‌اند”.
بلگوری افزود: همکاران باید نسبت به شعبه خود حس مالکیت داشته باشند و تلاش کنند با شناخت مشتریان و ظرفیت‌های منطقه‌ای به‌عنوان یک واحد کسب‌ و کار مستقل فعالیت کنند. در چنین شرایطی، همکاران مهم‌ترین ابزار کنترلی برای تضمین سلامت شعبه و واحد کسب‌ و کار خود خواهند بود.
گفتنی است در این دیدار مدیرعامل بانک اقتصادنوین ضمن گفت‌وگو با تک‌تک همکاران شعبه نازی‌آباد از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل این شعبه قرار گرفت.

Twitter Google+ Facebook
1,153 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه