تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 129167 تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به آمار ۸۰۰ هزار میلیارد تومانی یارانه پنهان و آشکار، سهم یارانه سوخت را ۵۳۰ هزار میلیارد تومان دانست و گفت: اگر این یارانه وارد چرخه تولید شود تحول عظیمی ایجاد می‌کند.

530 هزار میلیارد تومان یارانه آشکار و پنهان سوخت را وارد تولید کنید

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، مسعود خوانساری در سومین جلسه هیئت نمایندگان نهمین دوره اتاق بازرگانی تهران با اشاره به بخشی از آمارهای اقتصادی کشور اظهار کرد: آمارهای اخیر نشان می‌دهد طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸، متاسفانه میانگین رشد اقتصادی کشور در ۲۴ فصل گذشته، منفی ۳٫۸ بوده است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: همچنین آخرین آمارهای مرکز آمار حاکی از تورم ۲۶٫۹ درصدی و رشد اقتصادی -۴٫۹ درصد بود. این درحالی است که صادرات کشور در سال گذشته ۶ درصد و واردات ۲۱٫۷ درصد کاهش داشت که با توجه به اینکه عمده واردات ما واردات مواد اولیه و واسطه‌ای است این نگرانی وجود دارد که در سال جاری بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی و کارخانجات تولیدی با مشکل مواجه شوند.
خوانساری کمبود نقدینگی را یکی دیگر از مشکلات بنگاه‌های تولیدی دانست و خاطرنشان کرد: رشد نقدینگی، تورم و رکود از عواملی است که واحدهای تولیدی کشور را به شدت در معرض بحران قرار داده است که راه حل این مشکل، اصلاح ساختار اقتصادی است.
وی در ادامه با بیان اینکه سالانه ۸۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه آشکار و پنهان از سوی دولت پرداخت می‌شود گفت: کل وابستگی کشور ما به نفت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است و این یعنی اگر یک چهارم این مبلغ در بودجه بیاید و یک چهارم آن صرف پرداخت یارانه شود، میتوانیم ساختار اقتصادی کشور را اصلاح کنیم که البته این اقدام نیازمند شجاعت و اقتدار است.
خوانساری ادامه داد: در سال ۹۸، ۱۲۳ هزار میلیارد تومان برای یارانه بنزین، ۱۳۰ هزار میلیارد تومان برای یارانه گازوئیل و ۲۸۰ هزار میلیارد تومان برای یارانه گاز تخصیص داده شده و این یعنی بیش از ۵۳۰ هزار میلیارد تومان که اگر این رقم وارد تولید شود تحول عظیمی را ایجاد خواهد کرد.

Twitter Google+ Facebook
952 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه