تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 129654 تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بازدهی خرداد و میان دوره های سهام‌ ۶۴۸ شرکت‌ بورسی و فرابورسی با سود ۲۵۳۸ تا زیان ۶۴ درصدی و مشخص شدن بهترین و بدترین سهام همراه شد.

 به گزارش بانک مردم، در پی اتمام سومین ماه دوره مالی ناشران بورسی و فرابورسی، شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا بازدهی عملکرد ۶۴۸ شرکت از ۴۵ صنعت را برای خرداد و میان دوره های ۳، ۶ و ۱۲ ماهه بررسی کرد.

عملکرد ۱۲ ماهه
در ۱۲ ماه اخیر، ۵۹۲ شرکت بازدهی بیش از ۲۰ درصد ( سود یکساله بدون ریسک) و ۳۶۱ شرکت بازدهی بیش از ۱۰۰ درصد داشتند.
از بین ۶۴۸ شرکت فعال، بازدهی ۹۶ درصد از سهام و شامل ۶۲۳ شرکت ، مثبت بود و شرکت های زاگرس فارمد پارس با ۲۵۳۸ درصد، الیاف مصنوعی با ۱۸۳۰ درصد و لنت ترمز با ۱۸۰۹ درصد بیشترین بازدهی را به نام خود کردند.

بازدهی سه درصد از سهام شامل ۱۸ شرکت منفی بود و شرکت های نئوپان ۲۲ بهمن با منفی ۶۴ درصد،سرمایه گذاری دانایان پارس با منفی ۶۳ درصد و انرژی آذرآب با منفی ۲۶ درصد بدترین بازدهی را به ثبت رساندند.

صنایع محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری،عمده فروشی و ماشین آلات و تجهیزات نیز با بیش از ۳۰۰ درصد، بیشترین بازدهی و صنعت پیمانکاری صنعتی با ۶ درصد بازدهی منفی، ضعیف ترین عملکرد را داشتند .

عملکرد ۶ ماهه
در ۶ ماهه هم ۵۷۴ شرکت بازدهی بیش از ۱۰ درصد ( سود ۶ ماهه بدون ریسک) و ۴۰۷ شرکت بازدهی بیش از ۱۰۰ درصد داشتند.
از بین ۶۳۴ شرکت فعال، حدود ۹۵ درصد شرکت ها(۵۹۵) بازده مثبت داشته و شرکت های سرمایه گذاری فنی و مهندسی مشانیر با ۱۳۹۲ درصد، لنت ترمز با ۹۹۷ درصد و آبسال با ۹۲۰ درصد بیشترین بازدهی را به نام خود کردند.

بازدهی ۵ درصد از سهام شامل ۳۱ شرکت منفی بود و شرکت های سرمایه گذاری دانایان پارس با منفی ۶۳ درصد، سایر اشخاص بورس انرژی با منفی ۴۱ درصد و فولاد کاویان با منفی ۳۴ درصد،ضعیف ترین بازدهی را تجربه کردند.

صنایع فنی و مهندسی، سیمان آهک گچ و غذایی به جز قند و شکر با بیش از ۱۶۰ درصد،بیشترین بازدهی و صنعت پیمانکاری صنعتی با منفی ۶ درصد عملکرد ضعیفی داشته است.

عملکرد سه ماهه
در سه ماه اخیر ۵۷۵ شرکت بازدهی بیش از ۵ درصد( سود سه ماه بدون ریسک) و ۴۱۲ شرکت بازدهی بیش از ۱۰۰ درصد داشتند.

ازبین ۶۲۵ شرکت فعال،حدود ۹۵ درصد شرکت ها( ۵۹۳) بازدهی مثبت داشته و شرکت های سرمایه گذاری فنی و مهندسی مشانیر با ۱۳۹۲ درصد، الیاف مصنوعی با ۸۰۳ درصد و نهادهای مالی بورس کالا با ۶۶۴ درصد، بیشترین بازدهی را به نام خود کردند.

بازدهی ۴ درصد از سهام شامل ۲۶ شرکت منفی بود و شرکت های سرمایه گذاری دانایان پارس با منفی ۶۳ درصد، سایر اشخاص بورس انرژی با منفی ۲۱ درصد و توسعه و عمران شهرستان نائین با منفی ۱۶ درصد،بدترین بازدهی را تجربه کردند.
همچنین صنایع محصولات کامپیوتری الکترونیکی و نوری، ماشین آلات و تجهیزات و چاپ با بیش از ۱۰۰ درصد، بیشترین بازدهی و صنعت استخراج سایر معادن با منفی یک درصد، عملکرد ضعیفی داشته است.

عملکرد خرداد
در خرداد ماه هم از بین ۶۱۴ شرکت حاضر ، حدود ۷۶ درصد شرکت ها(۴۶۹) دارای بازدهی مثبت بودند و شرکت های نهادهای مالی بورس کالا با ۶۶۴ درصد، سرمایه گذاری فنی و مهندسی مشانیر با ۲۰۷ درصد و گروه صنعتی سدید با ۱۵۵ درصد بیشترین بازدهی را کسب کردند.

بازدهی ۲۲ درصد از سهام شامل ۱۳۵ شرکت در این بازه زمانی منفی بود و شرکت های تجهیزات سدید با منفی ۳۴ درصد، صنعتی پیام‌ با منفی ۳۳ درصد و آبگینه با منفی ۲۲ درصد،بدترین بازدهی را تجربه کردند.

صنایع محصولات کامپیوتری الکترونیکی و نوری، هتل و رستوران و خرده فروشی با بیش از ۳۲ درصد،بیشترین بازدهی و صنعت سایر حمل و نقل با منفی ۱۸ درصد،عملکرد ضعیفی داشته است.
اخباربانک

Twitter Google+ Facebook
513 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه