تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 131857 تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۸

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: طاهرخانی گفت:در جلسه امروز مدیران مسکن با رئیس جمهور مقرر شد سهم تسهیلات مسکن از کل تسهیلات کشور به ۲۰ درصد افزایش یابد.

جزییات ساخت و تکمیل یک میلیون و۳۰۰ هزار مسکن / فزایش ۲۰ درصدی سهم مسکن از تسهیلات بانک‌هابه گزارش بانک مردم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طاهر خانی مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید در برنامه تیتر امشب با بیان اینکه در دیدار امروز مدیران بخش مسکن با رییس جمهور تحلیلی از بازار مسکن و همچنین راهکار‌هایی برای بهبود وضعیت بازار مسکن مطرح شد افزود: برنامه و اقدامات وزارت راه وشهرسازی که در دستور کار است از جمله تولید وعرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی در این نشست بیان شد.

وی ادامه داد: این ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اقدام ملی توسط مجموعه شهر‌های جدید، بنیاد مسکن و شرکت باز آفرینی شهری ساخته می‌شود و تکمیل ۵۰۰ هزار واحد‌ مسکن مهر باقی مانده از دیگر برنامه‌های مسکنی وزارت راه وشهرسازی به شمار می‌رود.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه اعطای تسهیلات بانکی در بخش مسکن مهر با پیگیری وزارت راه وشهرسازی و سایر دستگاه‌ها به مرحله بسیار خوبی رسیده است گفت: برای تکمیل و تحویل واحد‌های مسکن مهر از بودجه سال ۹۸ و تبصره ۸ استفاده شده و برای تکمیل محوطه‌های این واحد‌ها اقدامات لازم صورت گرفت.

وی ادامه داد: وزارت نیرو هم برای تکمیل خدمات زیر بنایی و روبنایی واحد‌ها همکاری لازم را انجام می‌دهد.

طاهرخانی با بیان اینکه طرح اقدام ملی در ۳ بخش مطرح شده است گفت: بخش اول مربوط به باز آفرینی شهری است که از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای باز آفرینی شهری اقدامات لازم انجام شود، زیرا به دلیل داشتن خدمات زیربنایی از جمله آب وبرق مشکلی در جهت تامین خدمات وجود ندارد.

طاهرخانی بیان کرد: در حوزه مجموعه شهر‌های جدید تامین تسهیلات با نرخ‌های معمولی هم در دستور کار قرار گرفت و به رییس جمهور اعلام شد که سهم تسهیلات مسکن از کل تسهیلات اعتباری به ۲۰ درصد افزایش یابد و بانک‌ها همکاری لازم را در جهت پرداخت تسهیلات انجام دهند.

وی افزود: برنامه اعتباری و پرداخت تسهیلات یارانه‌ای از محل تامین محل صندوق توسعه ملی برای طرح‌های باز آفرینی شهری اعطا می‌شود.

 


بیشتر بخوانید: قوانین بانک ها برای پرداخت تسهیلات مسکن باید تغییر کند/ تعدیل بازار اجاره مسکن با اختصاص تسهیلات اجاره


وی به ماده ۶ قانون ساماندهی مسکن و تکالیف آن هم اشاره کرد و افزود: باید تمامی دستگاه ها اراضی که در حریم شهرها قرار دارد را در اختیار وزارت راه وشهرسازی قرار دهند که رییس جمهور تاکید بسیاری بر این موضوع داشته و اصلاح حریم شهرها هم از دیگر برنامه های وزارت راه وشهرسازی برای تامین اراضی مورد نیاز است.

طاهر خانی گفت: در مطالعات انجام شده برای توسعه شهرها حریم ها و اراضی مشخص شده و از آن برای طرح اقدام ملی استفاده می شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه شهرهای جدید در بازار مسکن کلان شهرها بسیار موثر هستند گفت: به دلیل داشتن زمین های ارزان قیمت در این شهرها انعطاف بالاتری برای تامین مسکن در این بخش ها وجود دارد اما تامین خدمات زیر بنایی و روبنایی واحدهای مسکونی در این بخش ها  موضوع جدی و هماهنگی بین دستگاه ها در این بخش بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه شرکت باز آفرینی شهری اقبال به نوسازی بافت های فرسوده دارد و رییس جمهور هم برای ورود به این حوزه بسیار تاکید کرده است گفت: شهرداری ها باید برای تسریع در روند نوسازی واحدهای فرسوده همکاری های لازم از جمله ارائه پروانه های ساختمانی داشته باشند.

وی بیان کرد: ارتقای شرایط سکونتی ایجاد فضای سبز شهری ، نظافت معابر شهری باعث می شود که ساکنان و مالکان بافت های فرسوده برای نوسازی واحدها تشویق شوند.

طاهر خانی اظهار کرد: مشکل بافت های فرسوده ، کیفیت پایین زندگی است که باید اقدماتی برای افزایش کیفیت صورت گیرد. باید شهرداری ها در این حوزه همکاری کند و وزارت راه وشهرسازی وظیفه خود که ساخت وساز در شهرها است را انجام دهد.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه ۱۱۲ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده است گفت: ۱۶۰ هزار واحد مسکن مهر معطل زیر ساخت های آب برق وگاز است که باید تمامی دستگاه ها همکاری لازم را انجام دهند.

وی توضیح داد: ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت وتکمیل است. اصلی ترین مشکل واحدهای مسکن مهر تعاونی ها هستند که باید وزارت کار رفاه و تعاون اجتماعی هرچه سریعتر اقدامات لازم در این حوزه را انجام دهد.

طاهر خانی درباره واحدهای مسکن روستایی هم گفت: امسال ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی به بانک ها معرفی می کنیم و بخش عمده ای از واحدهای مسکن روستایی مربوط به مناطق حادثه دیده هستند و حدود ۵۵ تا ۶۰ هزار واحد مسکن روستایی در قالب بازسازی ساخته می شود.

وی ادامه داد: ارایه گزارش در خصوص وضعیت فعلی پروژه مسکن مهر ،چالش‌ها و زمانبندی اتمام آن یکی از موضوعات این نشست بود. رییس‌جمهوری در این زمینه تاکید دارد که هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط برای اتمام و تسریع فرآیند تکمیل این پروژه افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در بحث زیرساخت‌ها وخدمات تاکید شد تا سرعت پیشرفت کار به واسطه افزایش هماهنگی وهمکاری بین همه مسئولان و دستگاه‌های ذی ربط افزایش یابد.
طاهرخانی اعلام کرد: در این نشست همچنین جزییات مربوط به طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور تشریح شد و آخرین وضعیت اجرای این پروژه در نقاط مختلف اعلام شد.
وی ادامه داد: در این جلسه، در بحث ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی نیز از آماده بودن تسهیلات مورد نیاز برای اجرای این طرح با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار خبر داده شد.
وی همچنین اعلام کرد:رییس‌جمهور همچنین تاکید دارد سرعت نوسازی بافت‌های فرسوده با انجام اقدامات مورد نیاز افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از ارایه گزارشی در خصوص آخرین وضعیت اعطای تسهیلات مسکن روستایی و ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی با استفاده از تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت در این نشست خبر داد.
وی همچنین اعلام کرد:در این نشست جزییات مربوط به طرح تامین مسکن کارکنان دولت به رییس جمهور ارائه شد.
Twitter Google+ Facebook
495 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه